Ленін

2 квітня 2015 року відбулася чергова сесія районної ради. В порядку денному звіт голови райдержадміністрації та інші питання.

Авторська думка про те, чому декому так не подобається висвітлення його діяльності, після відео.

Авторська думка.

Сьогодні відбуваються дуже повільний перехід від тоталітарного способу правління до нового, демократичного. В Києві президент та інші декларують розширення місцевого самоврядування, зростання ролі громад, подібне. А в реальності?

Давайте пригадаємо суть тоталітарного радянського управління. В ньому головним є здобуття посади, приміром, статусу депутата райради. А що потім? Потім можна витівати в тій райраді все що тобі заманеться, а приїхавши додому, розповідати людям про те, як розумно та самовіддано захищав там їх права й інтереси. Звісно, відповідним було і висвітлення всіх цих діячів – малювалися відповідні портрети мудрих вождів партії та народу, інформація подавалася в узагальненому, прикрашеному вигляді – народ мав уявляти собі образи мудрих очільників, котрі ними керують.

Так було б і сьогодні, якби не кляті американці та європейці з їхніми демократіями й інтернетами. Приїздить депутат додому, починає розповідати людям про свою мудру діяльність, а йому люди у відповідь – так ми ж бачили це все на сайті Нашого слова, і не зовсім так все там було! Звісно ж, образливо!

Слід віддати належне більшості депутатів як Менської міськради, так і райради, нові можливості вони успішно використовують на благо суспільства, висловлюючи свої думки таким чином, щоб це сприяло як покращенню стану справ й зростанню їхнього авторитету, так і розвитку здатності людей бути господарями своєї землі і опановувати мудру науку самоврядування та державотворення.

На жаль, не всі здатні так діяти, їх переповнюють негативні емоції і прагнення повернутися до старих комуністичних часів, за яких без серйозної праці над собою та своїм розвитком можна було виглядати мудрим і турботливим за благо людей. Ось тут і починаються демонстрації вульгарних жестів, образи та прагнення заборонити висвітлення. Особливо негативні емоції викликають дзеркала та фото і відеоапаратура, у певних осіб складається враження, що вони спотворюють їх вигляд, щось там непропорційно розтягують чи стискають. Звісно, все це було б смішно, якби відбувалося в межах власної кухні, а не сесійної зали райради.

Ще раз пояснюю те, навіщо висвітлюю суспільно-політичні процеси, навіщо роблю це, не зважаючи на досить бурхливе несприйняття з боку людей тоталітарного світогляду. Метою автора є перетворення України з тоталітарної держави в демократичну освітнім шляхом. Не посередники, а самі українці мають стати повноцінними та ефективними господарями власної землі і долі, саме їхніми рішеннями має внормовуватися наше життя. А посередники типу начальників народу мають бути замінені на виконавців народної волі. Саме з метою перетворення населення в громадян і здійснюється якнайповніше донесення до людей інформації про те, що і як робиться від їхнього імені. Це перший етап – забезпечення громадян належної повноти інформацією. Попереду другий – опанування людьми здатності опрацьовувати інформацію, виробляти якісні рішення та забезпечувати їх реалізацію. Якщо силами найкращих це вдасться зробити, то на українській землі війна зміниться миром, а розруха – розвитком та гідним життям людей.

Примітка:

Зазвичай, для так званої заставки автор використовує один з кадрів, котрий з його точки зору найбільш узагальнено відбиває суть події чи її важливої частини. Жодного разу автором не використовувалося штучне спотворення зафіксованих об’єктивом образів – ніякої потреби в створенні звичних у світовій практиці шаржів чи карикатур у нього не виникало, втім, як і в прикрашанні образів окремих осіб на зразок наведеного в заставці до цього матеріалу прикладу.

І ще. Сьогодні головне протистояння відбувається не між окремими особами, котрі прагнуть адміністративної влади над людьми, а між такими особами і колективним суспільним розумом. Портрети, під час президентських виборів оголені торси – це все з царини змагання персоналій. Мудрі думки та пропозиції – це з царини напрацювання суспільних цінностей, суспільної розумності. З 1917 року перемагала перша тенденція, обумовлюючи тим самим руйнівні процеси. Сьогодні є шанс перейти до домінування колективної розумності. Залишається сподіватися, що це вдасться зробити попри досить сильний тому спротив.

Коментарі закриті.