А чи були ви хоча б раз на ярмарку в Березні? Якщо ні – терміново виправляйте ситуацію! І не тому що на Покрову там найкраще сало, найсмачніші шашлики, найміцніша горілка і найгарніші жінки. А тому, що це місце, де 14 жовтня відбуваються цікаві події, трапляються всілякі дива і сповна розкриваються широта української душі та народної мудрості.

На самому початку ярмарку навіть думалося, що, мабуть, цьогоріч, враховуючи безгрошів’я та не дуже теплу погоду, такого широко дійства, як завжди, не вийде.

Та побоювання були даремними: вже за якихось півгодини березнянське Співоче поле та навколишні вулиці, де відбувався осінній ярмарок, вирували багатолюддям.

На Покрову у Березні ще й храмове свято. Тож віруючі здійснили хресний хід, а Благочинний храмів Менського округу Василь Дендак привітав земляків зі святом Покрова Пресвятої Богородиці, побажав їм усіляких гараздів, добробуту та миру. Та і взагалі усі гості свята – районне керівництво, кандидати в депутати місцевих рад, представники політичних партій – були щедрими на добрі слова, а дехто і подарунки для березнянців-воїнів АТО та футболістів місцевої команди привіз.

А ярмарок виспівував, торгував, сміявся, «причащався» із чарочок (на те ж воно і святоавт.), милувався виробами місцевих майстрів та номерами самодіяльних артистів, гудів на різні голоси.

Зі сцени дарували землякам народні пісні, танці та гарний настрій творчі колективи з Мени, Березни, Ленінівки та Локнистого.

Серед різного краму можна було і одяг чи взуття підібрати, придбати якусь іграшку дітям і онукам на втіху, яблуками-грушами на зиму запастися. А що вже напоїв-наїдків там було, то аж очі розбігалися: куліш кількох видів, рибна юшка, шашлики, виноградне вино, горілочка на прополісі. Та хіба все перерахуєш? Кожному до смаку і розваги, і смаколики знайшлися.

Затихає ярмарок, розходиться народ, хай і зі спорожнілими гаманцями – та з цілими торбами покупок і чудовим настроєм. До побачення, ярмарку! Зустрінемося з тобою наступного року, на святі осінньої щедрості, селянської праці, доброго гумору та людської теплоти.

Коментарі закриті.