Настала відповідальна пора збирання врожаю зернових. І головний обов’язок кожного трудівника сільського господарства зібрати вирощене без втрат. Про це в першу чергу повинні подбати керівники господарств. За минулий рік вогонь не торкнувся хлібних масивів району, але ж випадки пожеж були.

Усі вони свідчили про безвідповідальне ставлення окремих посадових осіб господарств до питань забезпечення протипожежного захисту в період підготовки й збирання врожаю.

Протягом червня, липня відділенням з питань нагядово- профілактичної діяльності Менського РВ УМНС були проведені перевірки протипожежного стану сільськогосподарських об’єктів. В ході перевірок було встановлено, що протипожежний стан більшості об’єктів знаходиться в незадовільному стані.

Прикладів упущень в плані забезпечення протипожежного захисту, в період збирання врожаю можна привести багато. Але головне завдання в тому, що необхідно доробити зараз, хоч уже не сьогодні так завтра розпочнуться жнива.

Усіх механізаторів та осіб, що беруть і братимуть участь в збиранні врожаю необхідно навчити та провести інструктажі по правилам пожежної безпеки під час жнив під підпис.

Зробити огляд технічного стану зернозбиральної техніки, особливу увагу звернути на пожежонебезпечні місця механізмів, де саме і від чого може виникнути пожежа. Необхідно також провести регулювання системи живлення і змащення. Збиральні агрегати забезпечити первинними засобами гасіння пожежі, надійними іскрогасниками.

Усі хлібні поля в місцях їх прилягання до лісових масивів, доріг треба обкосити і оборати смугою завширшки не менше 4 метрів. Безпосередньо на хлібному масиві, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом і агрегати пристосовані для гасіння пожежі. Ремонт збиральних машин і агрегатів, за потреби, робити не ближче ЗО метрів від хлібних масивів.

Категорично заборонити спалювання стерні поживних залишків і розведення багаття на полях. Скирти на полях по закінченню скиртування треба оборювати смугою завширшки 4 метри на відстані не менше 5 метрів від розміщення скирти.

Вжити заходів по приведенню в належний протипожежний стан зернотоків і зерноскладів. Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки при збиранні врожаю й персональна відповідальність керівників господарств за забезпечення надійного протипожежного захисту – запорука успіху в недопущенні пожеж

Звертаюсь до всіх громадян району: будьте уважні, вкрай обережні у поводженні з вогнем, особливо біля хлібних масивів, в місцях зберігання врожаю.
Старший інспектор НПД Менського РВ УМНС
України в Чернігівській області В.Г. Попко

Коментарі закриті.