У Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», що у місті Батурині на Бахмаччині, можна відпочити, доторкнутися до славетних і трагічних сторінок нашої історії, помилуватися неперевершеною архітектурою і надзвичайними краєвидами. І усе це в одному місці!

Журналісти Чернігівщини побували з прес-туром у «Гетьманській столиці». Щоб описати усі враження, мабуть, не вистачить усіх газетних сторінок. Тому краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати. Тим більше, Батурин – зовсім недалеко від нас. І повірте – там варто побувати.

Історія. Музей археології Батурина, архітектурно-меморіальний комплекс «Цитадель Батуринської фортеці», Будинок генерального суду. Ці та інші історичні об’єкти яскраво розповідають загалом про нашу минувшину, а особливо – про одну з найтрагічніших і одночасно найгероїчніших її сторінок. Мова йде про оборону гетьманської столиці та фактичне знищення її російськими військами у 1708 році. Навіть для знавців історії тут відкриваються нові факти з тогочасного життя України та її славетного гетьмана Івана Мазепи.

Краса. Палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Щоб оцінити усю велич цього архітектурного шедевру, недостатньо подивитися на світлини. Треба побувати там і відчути цю красу душею. У кожній кімнаті, кожному куточку палацу віє історією. Не сухою, як у шкільних підручниках, а емоційною, пропущеною через драматичні долі людей, як у захопливих історичних романах.

Тут можна послухати класичну музику, виконану на роялі Lauberger & Gloss. А молодятам пропонують провести весільну церемонію в ошатній бенкетній залі палацу Кирила Розумовського.

Мальовничий парк «Кочубеївський» і довколишня природа, річка Сейм, незабутні краєвиди наповнюють історичні місця додатковою привабливістю.

Люди. У Батурині завжди раді гостям. Тут працює колектив, який по справжньому закоханий у своє місто, у справу, котрій присвячено життя.

У «Гетьманській столиці» намагаються задовольнити усі запити відвідувачів. Зокрема, щосереди тут проводяться особливі екскурсії, під час яких гості можуть дізнатися, як жили і працювали українські гетьмани, відвідати при свічках камери слідства і ув’язнення у будинку Генерального судді Василя Кочубея, послухати поезію, музику…

Свою любов до рідної землі та її історії працівники заповідника передають гостям. Недаремно відвідувачі з усіх куточків України зауважують: «Саме тут, у Батурині, я відчув себе Українцем».Музеї заповідника працюють щодня, крім понеділка, з 10.00 до 18.00. Телефон (0-235) 4-80-08.

Сайт «Гетьманської столиці»: www.baturin-capital.gov.ua

Усі фото Валерія ТИХОНОВА.

Коментарі закриті.