На початку жовтня Мену сколихнула звістка: на вулиці Богдана Хмельницького бачили «Корд». Там когось затримували. З’ясувалося, не затримували, а проводили обшуки на обійсті Саф’яників, батька і сина.

 

Третього жовтня опівночі у селі Роїще Чернігівського району правоохоронці захопили їх із засідки під час крадіжки зі складу засобів захисту рослин. Підозрювані — 58-річний батько Олександр Саф’яник разом з сином 37-річним Олександром та спільником 39-річним Василем Никоноренком з села Кинашівка Борзнянського району.

 

Оперативники вже давно полювали на тих, хто спеціалізувався на крадіжках з фермерських господарств. І коли надійшла інформація, що вони приїдуть на склад у село Роїще, у засідку пішли співробітники карного розшуку Головного управління Нацполіції в області. А на затримання — «Корд».

 

Трійця під’їхала на блакитному «Москвичі». Автомобіль залишили за півкілометра від складів. Відтиснули ворота і почали носити каністри у кущі, недалеко від складу. Щоб потім швидко завантажити і забрати. Там були фунгіциди і протиотруйники для грунту. Трійцю підозрюють у причетності до 7 крадіжок на території області.

 

У Мені говорять про крадіжку з будинку 41-річного Володимира Булавка. Він депутат міської ради від партії «Наш край». 23 вересня бізнесмена з дружиною не було вдома, повернулися десь опівночі. Тим часом злодюги відтиснули пластикове вікно і вкрали карабін «Форт», травматичний пістолет, 4 тисячі гривень і золоті прикраси.

 

Зателефонувала Володимиру Олександровичу:

— Що у вас вкрали?

— Яка тепер різниця?

— Кажуть, Саф’яники у вас побували?

— Я сам у всьому хочу розібратися. Деякі речі вони кажуть так, як було. В дечому — зовсім не так. Складно робити однозначні висновки.

 

— Уже десь півтора року в Мені то там, то там відбуваються крадіжки. Віджимають вікна і залазять до осель. І нашу не минули. Якраз на День міста. Почерк той самий, — говорить 59-річний Василь Томишин, настоятель Свято-Троїцької церкви у Мені. — Десь слідкували, думали, що ми гуляти в центр на свято пішли. А ми з каструлями і судочками ходили до батьків. Певно, сподівалися, що нас години дві-три не буде, а ми через сорок хвилин повернулися. Втекли городами. Ліжко підняли, тумбочку висунули, гроші шукали. Думали: священик — грошей купа. А знайшли 200 гривень і золотий ланцюжок.

 

— До вас на відтворення злочину когось привозили?

— Нікого.

— Отець Василь, як ви думаєте, причетні батько і син до крадіжки у вас?

— Не знаю. Ніхто нічого не каже.

 

 

Про Саф’яників відомо, що вони раніше жили у Десні Козелецького району. Батько був прапорщиком продовольчої служби. У родині два сини. Попався з батьком той, що був уже раніше судимий. Тепер він у СІЗО, а батько — на підписці.

 

Скільки, що і у кого було вкрадено, нині з’ясовує слідство. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 185 («Крадіжка, поєднана з проникненням»). Карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

 

«Корд» — спецпідрозділ поліції. Оновлений колишній «Беркут». Його бійці беруть участь у затриманні особливо небезпечних злочинців, злочинних угрупувань та надають підтримку при проведенні розшукових і слідчих дій.

Валентина Остерська

Коментарі закриті.