Меняни, які живуть поблизу річки Бабка, давно б’ють в усі дзвони, бо ні дихати, ні водоплавну птицю випустити з двору стало неможливим. Писали вони колективні листи куди тільки можна – до районної влади, екологам. А Ольга Дворніченко звернулася на «гарячу лінію» голови облдержадміністрації щодо забруднення річки скидами нечистот «Менського сиру».

Від слів до діла

Були перевірки, розслідування, після яких складалися відповідні акти і приписи. Однак суттєвого поліпшення ситуації так і не сталося.

Наприкінці грудня минулого року на сесії районної ради було прийнято рішення створити спеціальну комісію по вивченню впливу на екологію водойми очисних споруд. Тоді ж депутати запропонували звернутися до Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, аби спеціалісти щоквартально моніторили стан річки.

У лютому нинішнього року на зборах жителів міста «сусіди» річки знову нагадали про свою біду. Вони передали народному депутату України Ігорю Рибакову колективного листа жителів Мени щодо екологічного стану Бабки з проханням допомогти вирішити проблему.

На початку березня на берегах річки з’явилися люди із сокирами та бензопилами.

– Розпочали випилювання і вирубування дерев, вимічених екологічною службою, – розповіли «Нашому слову» працівники Сосницького міжрайонного управління водного господарства. – Цю роботу виконуємо разом з меліораторами Менської дільниці нашого управління. Обсяг її немалий.

Справді, добре видно вимітки на вербах і тополях. Повалені дерева, ку­­­­­­пи гілля, монотонне дзижчання бензо­­пил – звичайний ритм трудового дня. Що ж буде за вирубкою зелених насаджень далі?

Рятують русло річки

Через те, що очисні споруди «Менського сиру» працювали з деякими порушеннями, русло Бабки замулилось, місцями річка заросла водною рослинністю. Це призвело до уповільнення течії та застою води.

– Розпочалися підготовчі роботи по очищенню русла Бабки, – каже заступник міського голови Юрій Стальниченко. – Вирубування кущів і дерев триватиме до 15 квітня. Далі, згідно з календарним графіком робіт по очищенню русла річки, який запропонував «Менський сир», розпочнеться безпосереднє очищення русла.

Юрій Валерійович повідомив також, що випиляні і вирубані дерева будуть оприбутковані. Частину деревини передадуть на виробничі потреби «Менакомунгоспу», а решту – до міської ради. Заступник міського голови застерігає любителів дармових дров і деревини від самовільного вирубування зелених насаджень.

Хочеться сподіватися, що і річка стане чистою, і неприємні запахи від неї зникнуть. Коли ж настане та мить, коли можна буде з вудкою на березі Бабки посидіти, і освіжитися спекотної пори? Жителі Мени, яким надокучила ця проблема, згодні чекати і терпіти тимчасові незручності.

Коментарі закриті.