bank_insurace_300Разом із цим зростуть і суми відшкодування за полісами. Поки що страховики працюють за старими тарифами.

Ціна на поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) може вирости вже у першому кварталі цього року, прогнозують експерти.

Коли – поки невідомо

Наразі кожна третя виплата за автоцивілкою перевищує страхову суму. При цьому середня сума однієї виплати постійно зростає. Щодня в Україні трапляється близько 800 дорожньо-транспортних пригод. З січня по листопад минулого року страховики виплатили понад 480 млн. грн. компенсацій, що на 20 відсотків більше, ніж у 2008 році. Водночас премії по автоцивілці зросли усього на три відсотки – повідомляє Інтернет-портал news.if.ua.

– Дійсно, розпорядження про підвищення сум відшкодування, а відповідно, і тарифів, уже існує, – розповідає начальник Менського відділення НАСК «Оранта» Людмила Мурована. – Проте наразі невідомо, коли воно набуде чинності. У разі подорожчання у нашій місцевості поліс ОСЦПВВНТЗ, який раніше обходився у 100 – 120 гривень, коштуватиме фізичній особі близько 180 – 200 гривень на рік – у залежності від об’єму двигуна. А, наприклад, у Києві – 500 – 600 гривень, бо у столиці шанс потрапити в ДТП значно вищий, ніж у сільській місцевості. Передбачена законом сума компенсації за пошкоджене майно наразі становить 25 500 гривень, а за шкоду, завдану життю і здоров’ю, – 51 тисяча гривень.

Страхові виплати за автоцивілкою у місцевому відділенні НАСК «Оранта» за минулий рік склали 48 тис. грн.

Вистачить не лише на фару

Наразі суми покриття відносно невеликі. Можна придбати поліс із підвищеною відповідальністю, тоді виплата суми за чужу побиту автівку може сягати 35 тис. грн. Є також поліси добровільного страхування. За ними сума відшкодування за пошкоджене майно може становити від 10 до 100 тис. грн. Скажімо, якщо обрати покриття у 50 тис. грн., то такий поліс обійдеться власникові легковика у 115 гривень на рік. Добровільна автоцивілка може стати у нагоді тим, хто часто подорожує далеко за межами району. Зачепити дуже дорогу машину – фобія всіх автолюбителів. Мінімальної суми покриття вистачить хіба що на нову фару крутого авто, тож краще застрахувати свою відповідальність на більшу суму.

Ціна залежить і від типу договору

В залежності від умов страхування, автовласники можуть застрахувати свою цивільно-правову відповідальність за одним із трьох типів договорів, передбачених Законом України.

За першим типом договору страхують відповідальність будь-якої особи, що експлуатує транспортний засіб, вказаний у страховому полісі, на законних підставах (доручення, дорожній/маршрутний лист, у присутності власника тощо).

За другим типом страхують відповідальність вказаної у полісі особи, що експлуатує будь-який транспортний засіб на законних підставах. Серед страхувальників нашого району найбільшою відповідальністю користується третій тип – страхування відповідальності вказаної в полісі особи або однієї з указаних у ньому осіб, що на законних підставах експлуатує транспортний засіб, вказаний у полісі. До прикладу, якщо ви маєте легкове авто, вантажівку та мотоцикл, найвигідні-ше буде взяти три поліса, окремо на кожний транспортний засіб.

Автоцивілка на мільйон

Водіям, які мають понад 10 років водійського стажу, у страхових компаніях надають пільгові умови.

– Ми пропонуємо знижку 10 відсотків, – розповідає головний бухгалтер Менської філії ВАТ СТ «Гарантія» Надія Харета. – За діючих тарифів поліс на авто з об’ємом двигуна, що не перевищує 1600 кубічних сантиметрів, коштує досвідченому водієві 93 гривні. Тим, у кого водійський стаж менший року, треба сплатити 124 гривні. Для автолюбителів, які за кермом менше двох років, встановлено франшизу* у розмірі 510 грн. За минулий рік ми сплатили понад 21 тисячу гривень, за період, що збіг у цьому році – 10 тисяч.

– Попри кризу, протягом минулого року за автоцивілкою ми виплатили 39 тис. грн. компенсацій, – каже директор центру продажу у м. Мена СК «Провідна» Галина Бездольна. – Поки ми працюємо за старими тарифами. Для клієнтів, які страхуються у нас не перший рік, пропонуємо поліси з нульовою франшизою. Для «новачків» франшиза складає 510 грн.

У «Провідній» також пропонують поліси добровільного страхування ЦПВВНТЗ. Сума компенсації за пошкоджене майно може сягати одного мільйона гривень. Але за поліс у такому випадку доведеться віддати досить кругленьку суму – дві тисячі у національній валюті.

Важливо знати:

Вартість страхового поліса залежить від:

* типу транспортного засобу;
* території використання транспортного засобу;
* сфери використання транспортного засобу;
* водійського стажу осіб, відповідальність яких застрахована за договором;
* кількості зазначених у договорі осіб;
* терміну дії договору.

Корисно знати:

Учасники бойових дій та інваліди війни, інваліди І групи, які особисто керують власними транспортними засобами, а також особи, які керують транспортним засобом, що належить інваліду І групи, у його присутності, звільняються від обов’язкового страхування ЦПВВНТЗ на території України. Відшкодування збитків потерпілим у разі ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України.

Учасники війни, інваліди II групи, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I та II категорій, пенсіонери-громадяни України, які особисто керують транспортним засобом з робочим об’ємом двигуна до 2500 куб. см включно, мають пільгу – 50 відсотків від розміру страхового платежу.

* Франшиза – частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування.

Коментарі закриті.