Друг «Перця» Гриць Гайовий – уродженець нашої Степанівки.
Автор гуморесок, байок, сатиричних мініатюр Гриць Гайовий удостоївся присудження йому літературної премії Леоніда Глібова.

365

Народився Григорій Титович у Степанівці, селі, підпорядкованому Волосківській сільській раді. Був то жорстокий 1937-й. Коли йому настав час іти до школи, батька засудили як «ворога народу» і заслали невідомо куди. І до цього часу ніхто з родичів не знає про долю Тита Гайового.

Мама Гриця після арешту чоловіка враз зістарілась, захворіла, тому хлопця забрала до себе тітка у Макіївку, що на Донбасі. Там він закінчив школу, а вищу освіту здобув на факультеті журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

Мабуть, Грицю від батька передався бунтівний характер, бо на початку 60-х років минулого століття з політичних мотивів Гриця було репресовано тоталітарним комуністичним режимом.

Був через деякий час повністю реабілітований, але до лав «нових українців» так і не вписався.

Нині Григорій Титович живе і працює в Києві. Він є головою творчого об’єднання сатириків і гумористів столичної письменницької організації. Ще він – заступник голови Київського товариства політв’язнів та жертв репресій.

Видав книги «Болячка», «Українські псалми», «Мисливець і Шпак», «Осінь моєї весни» та багато інших. Публікується в періодичних виданнях України.

У Степанівці, на малій батьківщині письменника-гумориста, живуть родичі, які завжди з нетерпінням чекають його в гості.

– Щось давненько не приїздив до нас Григорій, – зізналася Галина Чичко, колишній секретар виконкому Волосківської сільської ради, яка нині на заслуженому відпочинку, далека родичка літератора і журналіста, – а так хочеться побачитися, поспілкуватися. Чи здоровиться йому, чи пишуться нові твори?

А читачам найближчої газети – кілька байок відомого земляка.

Принциповість
Хто проти Кабачка?
– Всі за!
Бо він – племінник Гарбуза.

Недоторканість
Штурвал, що вибився
В музейні експонати,
Сховався за вивіску:
«Руками не чіпати!»

Похвала
Хвалили трухлі Пні
сухенького Сучка:
«Він навіть навесні
бруньок не розпуска!»

Яма
Хоч скільки лий
в суху яму водицю –
Ніколи з неї не вийде криниці…

Коментарі закриті.