– Якщо раніше я платила до Мени п’ять гривень, то сьогодні з мене зідрали аж дев’ять, – обурюється жителька Бірківки Валентина Нікітченко, пасажирка рейсу Семенівка – Мена (через Ушню). – З Блистови до Мени квиток тепер коштує 11 гривень, з Ушні – дев’ять, з Осьмаків – сім, з Лісок – п’ять! Та це вже не автобус, а таксі якесь! За які зручності ми платимо? За те, що усю дорогу стояли на одній нозі? Та нас стільки їхало у тому нещасному автобусі! У Мені вийшло 48 чоловік – спеціально порахували. На котрійсь із зупинок стільки народу набилося, що водій мусив виходити і буквально заштовхувати пасажирів і силою дверцята зачиняти. Якщо вже з пасажирів беруть таку суму за проїзд, то нехай виділяють нормальний автобус, щоб людина сіла, нормально їхала.

А ще людей обурило, що водій жодному пасажиру не дав квитка. Але ж без папірця, як-то кажуть, ти ніхто. Не доведи Господи, якась ДТП, то як довести, що саме  в цьому автобусі ти їхав. А які тоді претензії, страховки?
Водій, виходить, спокійно клав гривні у власну кишеню, а відзвітував, що пасажирів їхало не так вже й багато. Спробуй  довести протилежне… Звідси й розмови про нерентабельність рейсу, про нечисленних пасажирів. Хоча саме на цьому   маршруті завжди багато народу їде до райцентру. Зручно – зранку вже у Мені, роби свої справи, а по обіді – додому.

Ще один момент, який прикро вразив пасажирів, – водій оголосив, що відтепер пенсіонери й особи інших пільгових категорій будуть платити за проїзд на рівних умовах. До цього часу було визначено певний день на тиждень, коли такі пасажири їхали безкоштовно. То що це за утиски почалися?

Візитом однієї делегації обурених пасажирів не обійшлося. Люди з цього приводу в останні тижні багато разів телефонували до редакції.

За коментарем звертаємося до начальника ВАТ «Менське АТП 17442» Михайла Фесюна. Він розповів «Нашому слову», що справді вартість квитків зросла удвічі. Було 20 копійок за кілометр, стало 40 копійок.

Через те, що автобуси переведені в режим маршрутних таксі, таке рішення ухвалила координаційна рада облдержадміністрації. Тому і пільговики повинні сплачувати повну вартість за проїзд.

Автотранспортне підприємство, за словами Михайла Пилиповича,  переживає далеко не кращі часи. Має у своєму арсеналі шість ПАЗиків  2002 року випуску і один мікроавтобус. Про великий комфортабельний транспорт годі й мріяти, хоча б така техніка бігала.

На зауваження про те, що пасажири у даному випадку не винні, то чому ж на їхні плечі переклали увесь тягар, начальник АТП відповів:

– Такі обставини, що поробиш, нині усе дорожчає… А квитки водії будуть видавати.

Коментарі закриті.