Обробка хімікатами авіаційним методом може негативно вплинути на самопочуття населення.

Сільське господарство важко уявити без застосування хімічних засобів. Інколи до цих робіт залучається і мала авіаційна техніка, яка часто пролітає над населеними пунктами. І хімікати від авіації потрапляють на городину домашніх господарств. Держпродспоживслужба надала перелік правил для обробки авіахімікатами. Варто знати їх, щоб убезпечити себе і господарства від шкідливого впливу.

Основні правила проведення авіахімробіт:

  1. Застосування пестицидів здійснюється в ранкові (до 10.00) та вечірні (з 18.00 до 22.00) години при мінімальній швидкості руху повітря та температурі не вище 22 градусів тепла.
  2. Замовник авіахімробіт за три доби до їх початку має проінформувати населення через засоби масової інформації про місце і термін проведення обробок пестицидами і агрохімікатами, а також встановити спеціальні попереджувальні знаки на відстані не ближче 500 метрів від ділянок, які піддаватимуться обробці.
  3. Проекти авіахімобробки погоджуються з установами Держпродспоживслужби і Мінекобезпеки не пізніше ніж за 10 діб до початку робіт.
  4. Необхідно надавати перевагу таким формам препаратів, які мінімізують забруднення ними навколишнього середовища (гранули, важкі аерозолі, обробка по краю, обробка по діагоналі тощо), а також використанню комбінованих препаратів, що підвищують ефективність обробок при зменшенні норм витрат пестицидів.
  5. Заборонено розпорошувати хімікати ближче, ніж за 5 кілометрів від постійного перебування пасік, за 2 кілометри від оздоровчих установ (оздоровчі табори та бази відпочинку), рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання і місць випасу домашніх тварин, за 1 кілометр від населених пунктів, тваринницьких і птахівницьких ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.
  6. У середині населених пунктів та в санітарно-захисних зонах об’єктів заборонено використовувати авіаційний метод обробки.

Коментарі закриті.