Одна з тих, хто пережив 900-денну блокаду міста на Неві і всіляко боровся проти фашистської навали – Надія Мамчич – не дожила до дня отримання пам’ятної медалі «На честь 65-річчя повного визволення Ленінграда від фашистської блокади». Заслужену відзнаку Надії Микитівни, яка жила у Феськівці, передано її рідним.

Аташе Сергій Ігнатенко (у центрі) щиро дякував за мужність Олексію Калініну, Надії Рачок та Федору Кулішу і Івану Олещенку.

Посріблені сивиною, слабкі здоров’ям – вони дуже хвилювалися від великої уваги до себе і перед високопоставленою людиною – аташе посольства Росії в Україні Сергієм Ігнатенком.

У приміщенні райдержадміністрації, де відбувалося вручення пам’ятних медалей, було світло й яскраво від квітів, доброзичливих посмішок.

Аташе привітали керівники району та всі присутні на церемонії вручення і піднесли високому гостю на українському рушнику запашний коровай.

Федір Куліш, Іван Олещенко з Киселівки, Олексій Калінін з Мени, Надія Рачок з Макошине не з книг і кінофільмів знають про жахіття фашистської блокади Ленінграда. Хтось з них, як наприклад, киселівські ветерани, захищали місто від німецької навали, проривали блокаду.

Федора Куліша у боях за «дорогу життя» важко поранило, а його командир загинув. Федір Іванович поділився спогадами про ті страшні 900 днів блокади, котрих не довелося пережити жодному місту світу. Слухаючи Федора Куліша, не можна було стримати сліз, а ще душу переповнювала гордість за наших воїнів, які власним життям добували жадану перемогу.

Надія Рачок разом з мамою переживала блокаду рідного міста. Та доля на деякий час розлучила їх – Надія пішла у ряди визволителів Ленінграда, а мама – худа від голоду і виснажена від переживань за дочку, потрапила до госпіталю. І коли вони випадково зустрілися, Надя маму свою не впізнала – такою вона була змученою. А ненька кволим голосом покликала свою кровинку і сказала, що тепер вона нізащо не вмре, бо знайшла ту, якій дала життя.

Спогади, спогади… У цілковитій тиші слухали присутні своїх героїв. Голова райдержадміністрації Анатолій Соломко, голова районної ради Володимир Роговенко, голова районної ветеранської організації Раїса Москальська, міський голова Федір Фесюн низько вклонилися ветеранам і подякували їм за їхні мужність і відданість.

Аташе посольства Росії в Україні Сергій Ігнатенко вручив пам’ятні медалі і посвідчення до них, підписані губернатором Санкт-Петербурга Валентиною Матвієнко, українкою за походженням, сивочолим колишнім захисникам і побажав їм здоров’я та довголіття.

Учасники хору районної ветеранської організації підготували для ветеранів і усіх присутніх концертну програму.

Коментарі закриті.