Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) 30 березня у Мені провів богослужіння з нагоди храмового свята в парафії св. Олексія, чоловіка Божого, котре, як весняне сонце, привнесло яскраве духовне світло в Менський район.

Архієпископ Євстратій займає високі посади в Українській Православній Церкві Київського Патріархату: окрім керування Чернігівською єпархією, він ще і секретар Священного Синоду та речник Київської Патріархії, тобто той, хто забезпечує висвітлення життя й діяльність Київського Патріархату через телебачення та інші ЗМІ.

Втім, справа не в посадах. За часів комуністичного правління Церква була перетворена на допоміжну структуру ідеологічного відділу ЦК КПРС і богослужіння велося на малозрозумілій старослов’янській мові, коли чітко розібрати можна було лише одне – вся влада від Бога.

Можливо, тому, що Богослужіння велося звичною українською мовою, можливо, завдяки читанню Олександри Дивень, котра ретельно промовляла кожне слово, можливо, завдяки досконалій майстерності архієпископа Євстратія, але зовнішність, ритуальність Богослужіння поступилася місцем сутності. І виникло відчуття неймовірної дисгармонії між світлом християнського вчення і повсякденним життям – настільки вони несумісні між собою. Мабуть, кожному з нас варто визначитися і щось одне прийняти в душу: або Бога і християнські норми життя, або категорично відмовитися від них – це було б щиро. Бо від щирої неправедності до прозріння один крок, а від болота лицемірної імітації до справжньої моральності – нездоланна прірва. Подвійна мораль зруйнувала комуністичну імперію, а тепер руйнує Україну. А християнське вчення, приведення свідомості і повсякденного життя до його норм, забезпечило духовність і високу матеріальну заможність багатьом країнам світу.

Архієрейське Богослужіння в м. Мені

За повідомленням прес-служби Чернігівської єпархії, цього ж дня, користуючись нагодою перебування у Мені, керуючий Чернігівською єпархією зустрівся з керівниками місцевої влади – головою районної ради Володимиром Невжинським та міським головою Федором Фесюном. Владика представився у якості новопризначеного єпархіального архієрея та обмінявся думками щодо стану й перспектив розвитку парафій Київського Патріархату в регіоні. Зустрічі пройшли у доброзичливій атмосфері.

Коментарі закриті.