IMG_0030Переможниця конкурсу «Краща медична сестра» Аня Сподаренко показує клас у вмінні накладати пов’язку Дезо – таку зазвичай застосовують при нескладних переломах ключиці. Фото автора.

З нагоди Міжнародного дня медичної сестри, який святкують 12 травня, у центральній райлікарні відбувся конкурс «Краща медична сестра».

Змагалися п’ятеро медсестер ЦРЛ – Ксенія Москаленко, Тетяна Журба, Леся Шульга, Олена Агакішиєва та Аня Сподаренко, які представили хірургічне, поліклінічне, дитяче, терапевтичне та акушер-гінекологічне відділення.

Боротьба була нелегкою, адже всі учасниці продемонстрували високій рівень підготовки. Вранці складали тести: учасниці конкурсу мали відповісти за 100 хвилин на 100 запитань медичного профілю. Видовищна частина змагання проходила в актовій за- лі ЦРЛ. Конкурсантки спробували себе в ролі дизайнерів – придумали та зробили своїми руками власний варіант емблеми Асоціації медичних сестер України.

Кожна учасниця продемонструвала вміння накладати складну пов’язку та ставити пацієнтові крапельницю. На завершення наші медсестри вражали присутніх своїми кулінарними талантами – представили смачні та, звичайно ж, корисні страви власного приготування.

Перемогу у змаганні здобула Аня Сподаренко. Саме Ані Олексіївні вдалося завоювати симпатії глядачів та переконати журі у тому, що вона гідна називатися кращою медичною сестрою району.

Окрім виходів самих учасниць конкурсу, публіка вдячно сприйняла і концертні номери святкової програми. Співами розважали людей у білих халатах Даша Песоцька та Людмила Куценко, дотепними гуморесками – Ігор Лавський. Приємні враження також подарували глядачам учасниці зразкового циркового колективу «Фієста» та аматорського ансамблю східного танцю «Самарканд». З роллю ведучої блискуче справилась лікар-окуліст Світлана Возіян. Особливих похвал заслуговує сценарій заходу, який був написаний віршами. Вдало заримував звернення до колег завідувач відділення анестезіології і реанімації з ліжками інтенсивної терапії Володимир Малій. Авторові цих римованих рядків – окреме браво!

Історична довідка

Міжнародний день медичної сестри встановлено у 1971 році. Відзначається на честь англійської медсестри Флоренс Найтінгейл у день її народження (вона народилась 12 травня 1820 року) за рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста, повідомляє «Главред».

У Кримську війну Флоренс Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників. Здобувши сестринську освіту, міс Найтінгейл, працюючи сестрою милосердя, все більше усвідомлювала необхідність спеціальних знань і професійної підготовки. Вона написала багато книг і статей про призначення, роль, діяльність і кваліфіковану підготовку медичних сестер, стала засновницею перших курсів сестер милосердя в Англії. У 1912 році Ліга Міжнародного Червоного Хреста заснувала медаль імені Флоренс Найтінгейл як вищу нагороду медсестрам, які відзначились при догляді за хворими і пораненими. Кожні два роки Міжнародний Червоний Хрест вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл.

Коментарі закриті.