Антимонопольний комітет України завершить розслідування щодо основних гравців ринків нафтопродуктів за фактом стрімкого підвищення цін на бензин вже наступного тижня. Про це “Нашому слову” повідомила прес-служба АМКУ.

4 січня цього року Комітет розпочав розслідування діяльності цінових лідерів ринку на предмет дотримання вимог конкуренційного законодавства під час ціноутворення на пальне.

Як з’ясував Комітет, нафтотрейдери без економічного обґрунтування підвищили вартість пального та неодноразово виходили за межі рекомендованої ціни, розрахованої експертно-аналітичною групою з питань функціонування ринку нафти та нафтопродуктів.

У ході розслідування Комітет провів слухання з відповідачами у справі та проаналізував надані суб’єктами господарювання заперечення.

Під час визначення розміру штрафних санкцій Комітет врахує вплив поведінки відповідачів на зростання цін на ринку пального, у тому числі на АЗС.

Як відомо, за порушення конкуренційного законодавства  передбачається накладення штрафу у розмірі до 10 % річного обороту порушника та у цьому випадку може сягнути сотень мільйонів гривень на кожного з відповідачів.

Мітки: ,

Коментарі закриті.