562345Новопризначений голова районної державної адміністрації Анатолій Соломко планує, зокрема, відновити роботу адміністративних комісій, які мають жорстко контролювати санітарний стан та благоустрій населених пунктів Менщини.

– Анатолію Віталійовичу, чому Ви погодились очолити районну державну адміністрацію і якими будуть Ваші перші кроки на цій посаді?

– Якщо відверто, моя позитивна відповідь на цю пропозицію визріла не одразу. Але погодився, у першу чергу, тому, що я однозначно вірю президенту України Віктору Януковичу, щиро переконаний у його чесних і благородних намірах зробити справді Україну для людей. До цих намірів в нашій області приєдналися багато знайомих мені по роках попередньої спільної праці людей – прагматиків, професіоналів своєї справи.

Стосовно перших кроків – маємо серед безлічі проблем визначити пріоритетні напрямки. Наразі – це оптимізація мережі навчальних і медичних закладів району, проведення необхідної роботи по економії енергоресурсів через впровадження енергозберігаючих технологій, виведення економіки з «тіні» і інші.

– Запорукою успіху у будь-якій справі є працездатна й ініціативна команда однодумців. За якими принципами Ви формуєте свою команду? Чи мінятимуться керівники управлінь, відділів адміністрації?

– Склад команди залежить від вміння претендентів працювати з людьми, здатності орієнтуватися в складних ситуаціях та готовності приймати відповідальні рішення, від високої професійної підготовки, бажання працювати і віри в команду, яку створює президент України.

Відносно керівників управлінь та відділів скажу, що багато чого залежатиме від результатів їхньої роботи, а також можливих змін у структурі РДА. Сподіваюся, що більшість із них залишиться працювати на своїх місцях.

– Назвіть, будь-ласка, три, на Вашу думку, головні проблеми Менщини. Яким чином Ви збираєтеся їх вирішувати?

– Проблем у нашому районі достатньо. І не тільки в районі, звичайно. Вважаю, для їх вирішення необхідно покращити інвестиційний клімат району як для зарубіжних, так і для вітчизняних інвесторів. Це дасть змогу створити нові робочі місця і поповнити бюджет. Досягти цього можна шляхом розробки ефективних економічних проектів, особливо в сільському господарстві. Потенціал для цього є. Необхідно створити сприятливий клімат для інвесторів – це відкритість і прозорість влади, максимальне сприяння і допомога в оформленні документів дозвільного характеру, виділення земельних ділянок та інше.

Покращення санітарного стану територій. Хоча б елементарний порядок має стати візитною карткою району. Відповідні служби повинні провести інвентаризацію наявних сміттєзвалищ, виявити стихійні звалища і людей, які їх створюють. Коротше кажучи, більш прискіпливо поставитися до цієї проблеми. На місцевому рівні відновити роботу адмінкомісій з цих питань, активізувати діяльність відповідних служб, які здійснюють контроль за викидами забруднюючих речовин у навколишнє середовище та станом їх утилізації.

І нарешті – забезпечення медичних закладів району сучасним обладнанням і медикаментами. Проаналізувавши використання медичною галуззю бюджетних коштів та залучених інвестицій, визначитись з пріоритетними напрямками розвитку медицини, враховуючи, насамперед, статистику захворюваності населення.

Болючою є і проблема забезпечення медперсоналом. Її необхідно вирішувати шляхом створення сприятливих житлово-побутового умов для молодих спеціалістів, більш інтенсивно займатись підбором молоді району для направлення на навчання в медичні заклади.

– Уже цієї осені мають відбутися вибори до органів місцевого самоврядування. Яким би Ви хотіли бачити депутатський корпус району?

– Серед обранців хотілось би бачити людей далекоглядних, з тверезим і широким кругозором мислення, не байдужих до чужих проблем. Це мають бути люди, які знають проблеми своїх територій, люди чесні, справедливі, які не думають тільки про сорочку, що ближче до тіла, люди, які заради вирішення спільних питань можуть поступитись своїми партійними та вузькомеркантильними інтересами.

Наша довідка

Анатолій Віталійович Соломко народився 1953 року. Закінчив Київський політехнічний інститут, отримавши кваліфікацію інженера-електрика. Згодом у Київській вищій партійній школі здобув спеціальність викладача соціально-політичних дисциплін, політолога.

Трудову діяльність розпочав 1977 року на посаді колгоспного інженера-електрика у Феськівці. У березні 1982 року обраний заступником голови цього господарства.

У листопаді 1982 року переведений на посаду інструктора оргвідділу Менського райкому Компартії України, з грудня 1986 року – завідувач цього відділу. У лютому 1990 року обраний другим секретарем райкому КПУ.

Після заборони Компартії працював головним державним інспектором по Менському району. З 1994 року – на посаді заступника голови районної ради, тоді ж призначається начальником управління сільського господарства і продовольства. З вересня 1995 року – перший заступник голови РДА.

З 2005 по 2006 рік працює керівником районної організації Народної партії. У 2006 році обраний Куковицьким сільським головою. На цій посаді працював до призначення головою РДА.

Одружений, має доньку та сина, онуків.

Коментарі закриті.