Аміак відкачали, загрозу усуненоНа території ТОВ «КАСП» у Мені з 18 по 20 травня кипіла робота: працювала спецтехніка, трудилися працівники із протигазами через плече. Фірма «Техноконтрольсервіс» відкачувала аміак з холодильної установки.

У квітні “Наше слово” розповідало про те, що на території колишнього «холодильника» у Мені зберігається кілька тонн безконтрольного аміаку. Небезпечна речовина, господаря якої намагали­ся встановити, створювала сер­йозну загрозу для працівників поряд розміщених підприємств та жителів приватного сектору.

І ось, нарешті, проблема не тільки зрушила з мертвої точки, а й, за оцінкою спеціалістів, повністю вирішена. Спільна робота керівництва райдержадміністрації, державної служби надзвичайних ситуацій, прокуратури та інших контролюючих служб принесла результат.

– Ліквідатор ВАТ МПК «Придеснянський» (якраз «Придеснянському» і на­лежав аміак – авт.) уклав договір зі спеціалізованою фірмою по обслуговуванню аміачно-холодильного обладнання, – коментує начальник 10-ї ДПРЧ Олег Омельянен­ко. – За три дні «Техконтрольсервіс», що прибув із Сум, провів звільнення від рід­ко­­го аміаку холодильної установки, технологічних аміакопроводів, а також пристінних і стельових батарей холодильних камер.

Загалом було відкачано півтори тонни рідкого аміаку в спеціальний автомобіль-цистерну. Решту небезпечної речовини було відібрано аміачною водою, її вийшло шість тисяч літрів.

Загальна кількість аміаку, вивільненого з технологічного обладнання, становить 3,1 тонни. За офіційною інформацією, на даний час система аміачно-холодильної установки повністю вивільнена від рідкого аміаку та загрози поблизу розташованим підприємствам і приватному сектору не представляє.

Коментарі закриті.