майноЯк правильно здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно у випадках втрати, пошкодження чи зіпсування правовстановлюючих документів? 

На прохання редакції газети “Біла Хата” консультацію надає Владислав КАРНАУХ, головний спеціаліст реєстраційного відділу Головного управління юстиції в Чернігівській області.

За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування документа лише суб’єкт, що видавав такий документ, може видати його дублікат. При цьому втрата чинності нормативно-правовим актом, на підставі якого відповідний суб’єкт видавав документ, не є підставою для відмови у видачі дубліката документа. Єдиною підставою, за наявності якої видача дубліката документа не може бути здійснена суб’єктом, який видав такий документ, є ліквідація такого суб’єкта. У такому випадку видача дубліката документа здійснюється правонаступником відповідного суб’єкта або архівною установою.

11 лютого 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

Таким чином, із прийняттям цієї Постанови почав діяти новий порядок щодо державної реєстрації права власності на нерухоме майно у випадках втрати, пошкодження чи зіпсування правовстановлюючих документів.

Нововведеннями для такого порядку є те, що для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, права постійного користування земельною ділянкою, реєстрація якого проведена до 1 січня 2013 року відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, у зв’язку зі втратою, пошкодженням чи зіпсуванням свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацію, державного акта на право власності на земельну ділянку заявник подає до органу державної реєстрації прав такі документи:

1) завірену в установленому порядку органом, що видав документ, копію примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа;

2) оголошення про втрату документа у місцевих друкованих засобах масової інформації за місцем розташування нерухомого майна, в якому має бути зазначено: назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім’я виданий, яким органом та вказівка на визнання його недійсним (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).

За результатами розгляду заяви та документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, державний реєстратор реєстраційної служби проводить державну реєстрацію права власності з видачею свідоцтва на заміну втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа. У свідоцтві зазначається серія, номер, назва, дата видачі та суб’єкт, який здійснив видачу втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа.

Коментарі закриті.