ЄСВ21 листопада у ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області пройшов сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу адміністрування єдиного соціального внеску Галиною Мушенок, повідомляє Чернігівський монітор.

Надаємо відповіді на актуальні питання, задані під час проведення заходу.

Який термін сплати єдиного соціального внеску фізичними особами – підприємцями, які використовують працю найманих працівників?

Фізичні особи – підприємці, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

При цьому, під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Чи має право найманий працівник самостійно здійснити сплату ЄСВ з метою отримання допомоги по безробіттю?

Відповідно до частини дев’ятої  ст.9 Закону про ЄСВ обчислення і сплата єдиного внеску за працівників, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюються роботодавцями за рахунок   сум, на які внесок нараховано.
Таким чином, найманий працівник не має можливості самостійно здійснити сплату єдиного внеску.

Як визначається  “мінімальний страховий внесок”?

Відповідно до п. 5 частини 1 ст. 1 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями «мінімальний страховий внесок» – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Який день вважається днем сплати єдиного соціального внеску?

Днем сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування вважається:
1) у разі перерахування сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з рахунка платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів – день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунка платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів;
2) у разі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування готівкою – день прийняття до виконання банком або іншою установою – членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті – день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Який порядок розрахунку та сплати єдиного соціального внеску новоствореними фізичними особами – підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування?

Новостворені фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
При цьому, платники можуть сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.
Чи передбачена відповідальність  за несвоєчасну сплату єдиного  соціального внеску?
У разі несплати (неперерахування) чи несвоєчасної сплати єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум та на суму недоїмки нараховується пеня 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Змінився графік роботи  Центру обслуговування платників

Для вдосконалення надання адміністративних послуг платникам податків та громадянам у ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області  працює Центр обслуговування платників.
Робота Центру спрямована на  забезпечення комфортних умов для виконання платниками своїх зобов’язань, максимального спрощення процедур здачі та отримання документів.
Сервісний центр має зручну для платників та   пересічних громадян структуру. В одному місці зосереджені всі необхідні послуги: реєстрація, прийом звітності, видача довідок, консультація, робота приймальні громадян.
Кожен відвідувач може отримати кваліфіковану допомогу від працівників інспекції: практичну, інформаційну, консультаційну.
Графік роботи  Центру обслуговування платників (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг):
понеділок, середа, п’ятниця –  з 09 – 00  до 18 – 00;
вівторок, четвер – з 09 – 00 до 20 -00;
субота – з 09 – 00  до 16 – 00.
У разі значної кількості відвідувачів у періоди подання звітності час роботи Центру подовжується.

Правильно заповнюємо розрахунковий документ з ЄСВ

ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області інформує, що при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ  платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Також нагадуємо, що з 1 жовтня 2013 року Міністерством доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Для вирішення питань щодо нарахування, сплати та подання звітності з єдиного соціального внеску  платникам слід звертатися до  Центру обслуговування платників (1-й поверх інспекції) та безпосередньо до відділу адміністрування єдиного  внеску за телефонами: 65-28-07; 65-28-50.

Податкову накладну можна  надавати до її реєстрації  в Єдиному реєстрі

Платник податку – продавець, який здійснює операції з постачання товарів або послуг, на вимогу покупця може надавати податкові накладні до їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Нагадуємо, що реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється протягом 15 календарних днів з дати їх складання.
Вимоги щодо реєстрації податкових накладних визначено п.112 розділу ХХ Податкового кодексу

Коментарі закриті.