Чергове засідання прес-клубу «Ділове слово» було присвячене організації та проведенню в Чернігівській області 1 – 15 травня щорічної Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця».

Про це “Нашому слову” повідомило управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації.

Захід проводитиметься в усіх загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, а також на підприємствах, організаціях та установах різних форм власності.

Участь у роботі прес-клубу взяли члени обласного організаційного комітету з проведення акції, представники Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», обласної дитячої лікарні і громадської організації «Товариство сприяння хворим на цукровий діабет», представники засобів масової інформації.

У вступному слові начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Оксана Сердюк, зокрема, зазначила, що акція «Серце до серця» вже допомогла багатьом хворим.

Її підтримав завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої лікарні, головний позаштатний дитячий анестезіолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Клим, який повідомив, що вже найближчим часом до лікарні надійде медичне обладнання, придбане за кошти, зібрані в ході акції у 2010 році. Це обладнання – пульсоксіметр, шприцевий дозатор і лампа фототерапії – сприятиме кращому виходженню новонароджених, зокрема, недоношених. Лікування, діагностика та реабілітація дітей на цьому обладнанні буде здійснюватись безкоштовно.

У 2010 році, як нагадала заступник голови правління Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Вікторія Орлова, у Чернігівській області було зібрано майже 93 тис. грн. пожертвувань. Всього по Україні – понад 3 млн. грн.

Акцію «Серце до серця» підтримують Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, Державний комітет телебачення та радіомовлення, Міжнародна діабетична асоціація. Для її популяризації заплановані телемарафони на каналах «УТР», «Першому національному», «М1».

Кошти, зібрані на Чернігівщини під час цьогорічної акції, будуть спрямовані на підтримку медичного забезпечення дітей, які хворіють на цукровий діабет, а саме – на придбання інсулінових помп.

Детальніше про ці пристрої розповіла головний позаштатний спеціаліст з дитячої ендокринології управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Захарович. Інсулінові помпи – це засоби введення інсуліну, які є альтернативою звичайним шприцам або шприц-ручкам, і дозволяють  краще контролювати процес введення і кращу адаптацію під потреби кожного пацієнта, що особливо важливо для хворих на лабільний цукровий діабет та маленьких дітей, які ще не можуть поскаржитись на погане самопочуття і попросити про чергову ін’єкцію інсуліну. За словами Людмили Захарович, у Чернігівський області є 163 дитини, які хворіють на діабет, серед них 10 – віком до 6 років.

До обговорення також долучилися Руслана Скрипник – голова громадської організації «Товариство сприяння хворим на цукровий діабет» та координатор щорічної благодійної акції «Серце до серця» в Чернігівській області Катерина Батрак.

Усі, хто бажає взяти участь в акції, можуть здійснити пожертви волонтерам, які вийдуть на вулиці Чернігова у травні, або власноруч переказати кошти на спеціальний рахунок.

Рахунок для благодійних внесків:

Р/р 2600501306399 в Київському Відділенні Центральної Філії ПАТ «КРЕДОБАНК», МФО 325365, ЄДРПОУ 34354227.

Найменування платежу: «благодійний внесок на придбання медичного обладнання______________області (міста) від _________________________».

Загальна сума зібраних коштів буде оприлюднена у засобах масової інформації.

Контроль зібраних коштів здійснюватиметься Наглядовою Радою Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», а також відповідними органами державної влади. Кожен охочий може контролювати рух коштів через Інтернет-сторінку Фонду. На ній також буде розміщена інформація про загальну суму зібраних коштів та роз’яснення витрат на придбання медичного обладнання, адреси його встановлення.

Коментарі закриті.