Агроном з поетичною натуроюМихайла Саповського щиро поважають земляки-блистівчани, бо він добрий сусід, відмінний рибалка, непересічна особистість із поетичним талантом.

А ще Михайло Олексійович є людиною, котра щиро переймається долею України та своєї малої батьківщини – Блистови. Усі його болісні думки та сподівання виливаються у поетичних рядках.

Нещодавно побачила світ збірка поезій нашого талановитого земляка під назвою «Любов до України ціною у життя». Примірники своєї книги автор презентує друзям і близьким по духу людям.

У віршах Михайла Гайдамаки (материне прізвище він узяв як псевдонім) – біль про розвалені колгоспи і розтягнуте майно. І про те, що молодь без роботи, не має у його рідному селі перспектив. Про те, що селяни одні хазяйством та городами заморочені, інші горілкою заливаються.

Неначе відчуваючи, що простим українцям увірветься терпець, задовго до Майдану поет-аматор написав рядки про те, що треба докорінно міняти систему влади, що народний гнів повинен вибухнути.

Михайло Олексійович завжди був людиною, котра протестувала проти несправедливості. Ще за радянських часів, коли він працював агрономом на «Сортнасінняовочі» у Мені, колектив цієї організації повстав проти свого керівництва.

– На Коропщині он і досі «Сортнасінняовоч» існує, вони пасіку мають, землю, пристосувалися до нових умов, а у нас, як я й передбачав, усе розвалили, – розповідає Михайло Саповський. – До нас тоді й кореспонденти «Колгоспної правди» приїздили, стаття була. І що в результаті? Правди ми не добилися, 14 працівників пішли з роботи за скороченням. Це при тому, що я 16 років агрономом відробив, напередодні отих усіх подій республіканську грамоту отримав. Давно те було…

Михайло Гайдамака вже пенсіонер, має хату і сім’ю у Мені, гектар городів, але регулярно їздить до рідної Блистови, не полишає батьківської хати.

І оспівує красу своєї мальовничої батьківщини у віршах:

«Блистова! Блистова!
Ти – село, загартоване віками.

Тут річки і озера,
які живить Десна.
Вільні козаки
це село заснували…
Я сміюсь, я радію, я плачу,
як люблю я цю землю і наших людей!
І, дасть Бог, життя краще побачу,
Не для себе прошу, а для наших дітей!»

Поет-аматор – заядлий рибалка. Одного разу навіть двокілограмового карася уполював голіруч! Однак торік ледь не сталася біда: коли отак руками ловив рибу, вп’ялася йому в руку п’явка. Уваги на те не звернув, а потім занедужав, фельдшера викликав. До лікарні одразу не поїхав, думав, що минеться. Не минулося. У хаті ж сам, ледь не помер.

– Я вже й тунель отой астральний побачив, і родичів покійних, а тоді щось силою трусонуло мене. Ледве дістався центру і напросився на попутку до Мени. Заплатив чималенько, ті люди мене до лікарні довезли.
Виявилося, що напасть ота – лептоспіроз, нирки у чоловіка стали відмовляти, крапельниці не допомагали.
– Спасибі завідувачу інфекційного відділення Лідії Мартиненко, з того світу мене повернула. Я і їй свої вірші читав, навіть рукопис подарував. А як вийде моя збірка – їй першій подарую. І вам також.

А наостанок Михайло Гайдамака зачитав рядки зі свого останнього вірша «Лелеки»:

«Нам спокою треба,
нам треба наснаги
та від Росії поваги
і співчуття.
Забудьмо ми розбрат,
забудьмо ми чвари,
і тоді на нас чекає
щасливе життя!»

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Instead, priests made baptisms meaningful to local people

The relatively small difference in percentages between the top six most popular career sectors for business students means that banks face competition from many quarters when it comes to attracting talent.borse gucci outlet
Jordan didn’t talk much to other people but she always talked to her.mulberry bags outlet
Would she trump that look now.mulberry outlet
My wife was excited.hermes handbags outlet
produits sont pour la plupart fabriqu en Asie du Sud Est, dans les m usines que ceux des grandes marques.mcm bags
, Chambers, C.birkin hermes
The UAE has said it is sending the warplane to support the kingdom and a Jordanian government official has said they will participate in air strikes on Islamic State targets.escarpin louboutin pas cher

“For a judge to mandate a verdict there had to be only one outcome,” defence counsel Stuart Morris, QC, argued.mulberry outlet

Коментарі закриті.