У Городнянському районі єгер виявив трупи диких свиней. Лабораторним дослідженням встановлено діагноз – африканська чума свиней. Про це найближчій газеті повідомив начальник управління державної ветеринарної медицини у Менському районі Олександр Белашко.

– Чотири трупи диких свиней виявили в урочищі «Тесновка» ще 4 листопада, – розповідає Олександр Іванович. – Урочище знаходиться на відстані шести кілометрів від села Ваганичі та за п’ять – від Володимирівки. Наступного дня тут же знайшли загиблого підсвинка та двох свиноматок. У зв’язку із підтвердженням діагнозу оголошено карантин в лісовому урочищі «Тесновка» та трикіломет­ровій зоні.

Надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації ухвалила ряд заходів з профілактичною метою. Було вирішено прискорити збір кукурудзи в господарствах району (адже вона, немов магнітом, притягує диких свиней).

Вивезення або ввезення домашніх тварин, в тому числі свиней, тепер здійснюватимуться виключно з дозволу головного державного інспектора ветмедицини району.

На Менщині, яка перебуває у зоні нагляду, проводитиметься облік усього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності.

Коментарі закриті.