За повідомленням головного держ­інспектора ветеринарної медицини України, в селі Комишуватка Приморського району Запорізької області виявлено захворювання свиней на африканську чуму.

Управління ветеринарної медицини попереджає, що у зв’язку з реальною загрозою заносу збудника захворювання усім жителям району, які мають у господарствах свиней, слід забезпечити їхнє утримання у закритих приміщеннях. В жодному разі не купувати поросят із заїжджих машин без наявності у продавців ветеринарних документів. Не можна купувати поросят і продукти тваринного походження від забою свиней на стихійних ринках та в інших неустановлених місцях. Не згодовувати свиням кухонні відходи без попереднього проварювання.

Слід посилити увагу за клінічним станом тварин. У разі захворювання свиней не займатися лікуванням самотужки – негайно викликайте спеціалістів державної ветеринарної служби.

Усі ці заходи вкрай важливі для своєчасного вжиття заходів по недопущенню розповсюдження інфекційної хвороби, яка не піддається лікування і у 100% випадків закінчується летально.

Коментарі закриті.