Адвокат Олександр Синявський, який співпрацює із Менським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, допоміг повернути двох дітей матері, яка визнала свою провину і створила належні умови для життя та гармонійного розвитку своїх дітей.

Улітку 2016 року за правовою допомогою до Менського місцевого центру з надання БВПД звернулася жінка, у якої у зв’язку з неналежним виконанням батьківських прав у січні 2016 року рішенням Новогород-Сіверського районного суду відібрали двох дітей – 2008 та 2010 років народження. На момент звернення громадянка зазначила, що вона розірвала шлюб із колишнім чоловіком, який не забезпечував сім’ю необхідним, облаштувала кімнату для дітей, перебуває на обліку в центрі зайнятості та має бажання повернути своїх малолітніх дітей. Дослідивши обставини справи, центр видав адвокату Олександру Синявському доручення.

У серпні 2016 року клієнтка разом з адвокатом звернулися до Менського районного суду з позовом про повернення їй дітей, які знаходилися на той момент у Центрі соціально-психологічної реабілітації. Позивачка зазначила, що за термін, який пройшов з січня по серпень 2016 року, вона усвідомила усі свої помилки у вихованні дітей, зробила відповідні висновки і вважає, що на момент подачі позовної заяви вона цілком здатна виконувати обов’язки матері, тому просить суд ухвалити рішення щодо повернення їй її дітей. Вона наголосила, що з колишнім чоловіком – батьком дітей, жила у великій скруті. Він не забезпечував сім’ю необхідним. В школу діти не ходили. У зв’язку з вищевказаною ситуацією діти були відібрані у батьків.

На момент звернення до суду позивачка розповіла, що вона розірвала шлюб з колишнім чоловіком, мешкає в будинку своєї матері, з якою примирилася, та облаштувала кімнату для дітей. Також у квітні 2016 року вона вперше у житті влаштувалася на роботу, але після закінчення випробувального строку була звільнена та станом на серпень 2016 року перебуває на обліку у центрі зайнятості.

Заслухавши всіх присутніх та дослідивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку про неможливість задоволення позовних вимог, керуючись тим, що під час обстеження умов проживання позивачки вона не змогла знайти спільну мову з працівниками соціальної служби. Особлива увага була зосереджена на детальному описі моментів спілкування позивачки та працівників Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, де перебували її діти.

Уже у грудні 2016 року адвокат Олександр Синявський разом зі своєю клієнткою звернулися до Апеляційного суду Чернігівської області з проханням скасувати рішення Менського районного суду від 11 листопада 2016 року. Доводи апеляційної скарги зводилися до того, що з часу відібрання у клієнтки дітей відпали причини, які перешкоджали належному вихованню дітей.

Щодо непорозумінь матері двох дітей із працівниками соціальної служби було з’ясовано, що тут мала місце емоційна складова. Враховуючи щільний робочий графік позивачки і те, що вона не мала можливості часто їздити до дітей, спричинило конфлікт із охоронцем центру соціально-психологічної реабілітації, який не впустив її.

Зважаючи на вищенаведені обставини, подана апеляційна скарга була задоволена, рішення суду першої інстанції скасовано з постановленням нового рішення про задоволення позову.

Тож матері повернули її двох дітей.

Звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Мена, вул. Героїв АТО, буд. 9. Тел. 3-30-01 Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Коментарі закриті.