Не встигли абітурієнти скласти ЗНО, зустріти перший післяшкільний світанок, як настав час подавати заяви на зарахування до вишів. Цьогоріч вступна кампанія має свої особливості.

Реєстрація лише електронна

Цього літа на держзамовлення вступники можуть подати 9 заяв на 4 спеціальності. Також абітурієнти подають заяви на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання тільки в електронній формі.

Проте не без винятків. У паперовій формі можуть подати заяви абітурієнти, що мають спеціальні умови на участь у конкурсі, право на зарахування за квотами, розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, та у сертифікаті ЗНО. У таких випадках паперова заява подається особисто до приймальної комісії ВНЗ.

Також для того, аби вступити до вишу, абітурієнт має створити електронний кабінет. Зробити це можна на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Під час реєстрації необхідно вказати такі дані:

• адресу електронної пошти, до якої вступник має доступ;

• номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

• серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;

• середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.

Додатково абітурієнт завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту та фотокартки.

Кінцевий термін реєстрації свого електронного кабінету – 25 липня до 18.00. А подавати документи вже можна з 12 липня.

Термін прийому заяв та документів для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, закінчується 20 липня. Для тих, хто вступає лише на основі сертифікатів ЗНО, – 26 липня. А для осіб, що подають заяви на основі ОКР молодшого спеціаліста за денною формою навчання, – 24 липня.

Цього року абітурієнти можуть подавати до ВНЗ сертифікати ЗНО як 2016, так і 2017 років.

Вступатимуть за коефіцієнтами

Не обійшлося і без нововведень. Відтепер на зарахування до вишу впливатимуть чотири коефіцієнти конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий.

Регіональний коефіцієнт запровад­жений, аби створити кращі можливості для вступників, що обрали ВНЗ у регіонах України. Він становить 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вишів, 1,02 – в інших випадках.

Галузевий коефіцієнт – 1,03 – використовуватиметься тільки для поданих заяв з першими пріоритетами на інженерно-технічні та природничо-математичні спеціальності, які потребують підтримки. Якщо вибір абітурієнта падає на цей пріоритет, до того ж в одному з регіональних вишів, це значно підвищує його шанси на вдалий вступ.

Право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів за державним замовленням надається вступникам, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу. Варто зазначити, що коефіцієнт є дуже високим – 1,10.

Сільський коефіцієнт – 1,02 – можуть використати особи, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу.

За словами головного спеціаліста відділу освіти Менської РДА Вікторії Люшиної, абітурієнти в курсі, що можна подавати заяви у п’ять вузів на три спеціальності. Роз’яснювальна робота проведена.

Коментарі закриті.