5 стратегій економії грошейЧи вмієте ви економити? Не поспішайте відмовлятися! Навіть якщо навички ощадливості вам поки не знайомі, ми допоможемо вам їх в собі розвинутиНеважливо, скільки ви заробляєте. Важливо, чи вмієте зберігати гроші. Джерело добробуту – ощадливість.

Багато хто говорить: «Я не вмію економити!». Це помилка. Економити й заощаджувати може кожен. Головне – захотіти і озброїтися декількома стратегіями. Якими? Дізнайтеся з цього огляду.

 

Контроль над емоціями

 

 

Психологічний стан людини сильно позначається на її ставленні до грошей. Безконтрольні емоції нерідко призводять до ірраціональних витрат.

Наприклад, багато хто бачить у грошах універсальний антидепресант. Мене всі дістали – піду куплю чергову непотрібну дурницю. На думку психологів, така поведінка – це спроба довести кривдникам свою перевагу («Я краще, тому що можу дозволити собі це, а вони ні»). До чого це призводить? Вірно, до викиду грошей на вітер.

Тому одна з стратегій, яка допоможе вам істотно економити, – контроль над прихованими емоційними факторами, що з’їдають гроші.

 

Відмова від непотрібного

Загляньте в свій щотижневий список покупок. Чи все в ньому вам життєво необхідно? Мова не йде про відмову від покупки м’яса (бо дорого) або від покупки нової праски (можна походити і в непрасованому).

Економія повинна бути розумною. Мова йде про речі, які вам дійсно не потрібні, але, піддавшись рекламним прийомам, ви раз за разом витрачаєте на них гроші. Наприклад, чи можна доглядати за волоссям без чудодійного бальзаму-ополіскувача? Насправді речей, на які не варто витрачатися, безліч. Виключіть їх зі свого списку покупок, і ви побачите, скільки вільних грошей у вас з’явиться.

 

Різниця між ціною і цінністю

Уоррен Баффетт – відомий підприємець, найбільший інвестор у світі, один з найбагатших людей на планеті. Його стан оцінюється в 66 мільярдів доларів. При цьому Баффетт неймовірно економний.

Давним-давно Бен Грем сказав мені про те, що ціна – це те, що ти платиш, а цінність – те, що ти отримуєш. Неважливо, говоримо ми про шкарпетки або про акції, я люблю купувати тоді, коли ціна максимально низька.

Але економія ефективна лише тоді, коли розумієш різницю між ціною і цінністю. «Урвати задешево» – не означає заощадити. Заощадити – значить купити цінну річ за максимально низькою для неї ціною.

 

Сімейна ощадливість

Чому більшості сімей не вдається відкладати гроші? Здавалося б, відповідь очевидна. Комунальні послуги, транспорт, їжа, предмети побуту – далеко не всі статті витрат сім’ї. А ще розваги і різні незаплановані витрати (типу раптового запрошення на день народження). Але найчастіше причина не в тому, що збирати ні з чого, а в тому, що подружжя не вміють економити.

Економія в сім’ї починається з планування спільного бюджету. Необхідно знати, скільки грошей і на що ви витрачаєте. Наступний момент – господарське ставлення до побуту. Якщо чоловік може сам полагодити кран, навіщо платити сантехніку? Важливо також оплачувати рахунки вчасно і кооперуватися з друзями для спільної вигоди. Варіантів економії грошей у сім’ї насправді безліч. Тільки користуйтеся!

 

Розумний шопінг

 

На оплаті товарів і послуг можна істотно заощадити, якщо здійснювати покупки ощадливо. Наприклад, не варто гнатися за брендами. По-перше, гучне ім’я і високий цінник не завжди свідчать про якість. По-друге, нерозрекламовані аналоги часто нічим не гірше.

Крім того, варто ретельно стежити за витратами, якщо розраховуєшся банківською картою. З нематеріальними цифрами простіше розлучатися, ніж з реальними паперовими грошима – доведено психологами.  Є й інші закони розумного шопінгу, про які варто знати, якщо хочете навчитися економити.

Коментарі закриті.