сказЗ початку цього року в області зафіксовано 13 випадків захворювання тварин на сказ. Із них два випадки сказу великої рогатої худоби, повідомляє Державна санітарно-епідеміологічна служба Чернігівської області. За минулий рік 15 чоловік отримали щеплення через підозру можливого зараження на сказ від великої рогатої худоби. З цих 15-и вісім контактували із хворою худобою.

— Щороку близько трьох тисяч чоловік звертається за антирабічним лікуванням, — говорить завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Державної санітарно-епідеміологічної служби області Анатолій Хондога. — За минулий рік за лікуванням від сказу звернулося 2425 чоловік. Це люди з підозрою на можливе інфікування. Всім їм призначили вакцинацію проти сказу. Із 2425-и зі скаженими тваринами (підтверджено лабораторно) контактувала 71 особа. Якщо вчасно звернутися за антирабічним лікуванням, воно стовідсотково захищає людину від захворювання, — наголошує Анатолій Хондога.

— В області достатній запас препаратів для лікувально-профілактичних щеплень від сказу, — говорить обласний рабіолог, травматолог обласної лікарні Михайло Швець. — На рік потрібно близько чотирьох літрів анти-рабічного імуноглобуліну та від 70 до 100 доз антирабічної вакцини «КоКАВ» або «ІНДІРАБ».

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №24 (1466)

Коментарі закриті.