CHornovilВечором 18-го я записував виступ Тані Чорновіл, потім спілкувався з нею, говорив про систему. 19-го знімав тих, хто їздив підтримувати ту систему. І ось маємо черговий прояв тієї системи.

Після виступу підійшов, поговорив. Спробував пояснити, що боротьба “проти” не створює механізмів, котрі змінюють систему на кращу. Було дуже шумно через озвучку, Таня нахилилася до мого вуха і казала щось своє. Що? Вже не пам’ятаю. Запам’яталась неймовірна її жвавість і енергія, і те, що сказане мною вона не сприйняла.

Зранку пішов подивитися на тих, хто приїхав до Києва заробити 200 гривень і підтримати систему. Ту систему, котра в кінці минулого місяця кийками била журналістів і студентів, ту систему, котра зумовила і звіряче побиття Тані Чорновіл. Послухайте, як вони вигукують: “Янукович президент!” і “Україна не Майдан!”. Вони не хочуть створювати людські закони для себе і жити за тими законами, вони не хочуть проявів суспільної відповідальності за стан справ в країні, вони хочуть начальника, сильного і жорсткого.

Я радий за тих, хто з Мени та Чернігова їздив заробити свої 200 гривень. Я радий, що їх тепер не виженуть з роботи…

Але мені неймовірно сумно бачити, як українці знищують самі себе підтримкою тих режимів, котрі влаштовують виселення, голодомори, розкуркулення, війни, масові розстріли і побиття тих, хто починає відчувати себе вільними людьми, повноцінними громадянами своєї країни. Раби, котрі всіляко підтримують рабовласництво, мають жити і вмирати як належить рабам, це нормально. А щоб жити як вільні люди, потрібно ставати сучасними цивілізованими людьми і починати опановувати життя за законами, а не за волею всіляких “начальників народу”.

І ще – я відкрито кажу, що їздив підтримувати Євромайдан заради нашого спільного успішного майбутнього. Але я ніяк не можу знайти для інтерв’ю нікого з тих, хто організовував поїздки на антимайдан та їздив на нього з Мени і Чернігова. Ховаються, бо добре розуміють, за що їм заплатили по 200 гривень?

 

Коментарі закриті.