ГіпертензіяНа виконання протокольного рішення селекторної наради МОЗ України від 03.07.2012 року «Про забезпечення поетапного впровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби» в районі продовжується реалізація пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Постійно уточнюється реєстр пацієнтів з артеріальною гіпертензією, які мають право на забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів, передбачених у державному та місцевому бюджетах.

Визначено осіб відповідальних за створення і поновлення реєстру хворих на артеріальну гіпертензію. Станом на 10.10.2013 року в реєстрі перебуває 6352 хворих на артеріальну гіпертензію. Медичні заклади району повністю забезпечені рецептурними бланками (форма-1).

Позитивним є те, що сьогодні реалізація пільгових рецептів проводиться не тільки аптекою №17 «Ліки України», яка знаходиться біля районної поліклініки, а й аптекою «ім.Смірнова» та її відділеннями в кожному населеному пункті району. Проводиться виписка рецептів на групу гіпотензивних засобів лікарями ЗПСМ. Станом на 11.10.2013 року за звітний період виписано 16514 пільгових рецептів, з них частково відшкодовано вартість 3392 рецептів на суму 34353 грн., що становить 42,37% до плану.

У рамках реалізації пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою 16 жовтня 2013 року в районі стартувала акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії». В рамках цієї акції кожним медичним закладом були відкриті пункти вимірювання артеріального тиску, які розташовувалися в холах амбулаторій, ФАПах, закладах торгівлі, аптеках, школах.

За інформацією Менської ЦРЛ

Коментарі закриті.