img27Щорічно 14 червня країни в усьому світі відзначають Всесвітній день донора крові. Тема кампанії Всесвітнього дня донора крові цього року – «Спасибі за порятунок мого життя», – повідомляє завідувач Менської лікарської амбулаторії Олег Якубенко.

Ця подія призначається для висловлення подяки добровільним неоплачуваним донорам за їх дар крові, яка рятує людські життя, для підвищення обізнаності щодо необхідності регулярного донорства крові з метою забезпечення якості, безпеки і доступності крові та її компонентів для нужденних в них пацієнтів.

Переливання крові та її продуктів щорічно сприяє порятунку мільйонів людських життів. Завдяки переливання можна продовжити і зробити якісною життя пацієнтів, які страждають від станів, які становлять загрозу для життя, а також підтримувати складні медичні та хірургічні процедури. Переливання крові та її компонентів необхідно також під час антропогенних та стихійних лих і для охорони здоров’я матері та дитини.

Корисна інформація для охочих стати донором.

За 1 забір зазвичай беруть 450мл + 40 мл крові – це 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини. Осіб легших за 50 кг або зростом нижче 150 см у індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.

Донорами не можуть бути люди, які хворіли або хворіють на СНІД, носії ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, із гіпертонічною хворобою ІІ-ІІІ ст., ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, а також мають захворювання нирок, органів травлення, гострі запалювальні процеси. Детальну інформацію щодо переліку протипоказань до донорства крові надають у медичних закладах.

Цільну кров рекомендують здавати не частіше 5 разів на рік. Повністю склад крові відновлюється упродовж 30-40 днів. Щоб відновлення відбулося швидше, радять пити багато рідини – соки, чай. А раціон донора завжди повинен містити білок, від якого залежить рівень гемоглобіну в крові. Продукти, що містять білок – м’ясо, буряк, гречка, сочевиця, квасоля і всі бобові, риба та ін.

Регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, подагри та навіть ожиріння. Адже регулярна дача крові омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення. До того ж кров беруть лише у здорових людей, відтак, донорство — нагода перевірити власний стан здоров’я.

Щоб бути донором, важливо вести здоровий спосіб життя: правильно харчуватися, відмовитися від надмірного вживання алкоголю та від куріння.

Перед здачею крові:

– напередодні необхідно повечеряти, але відмовитися від жирної їжі, молочних продуктів;

– можна вживати солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, варені крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів);

– не вживати алкоголь за 48 годин до процедури;

– пити більше рідини;

– не вживайте ліки, особливо, які містять анальгін, аспірин за 72 години до процедури;

– добре відпочити, виспатися;

– легко поснідати у день процедури;

– не курити за 2 години до та 2 години після процедури.

Після процедури:

– відпочити 10 хвилин;

– випити солодкий чай, з’їсти щось легке;

– у цей день краще уникати надмірних фізичних навантажень;

– алкоголь краще не вживати щонайменше протягом 8 годин;

– протягом наступних 2 діб бажано регулярно та добре харчуватися та вживати багато рідини.

Для заохочення дачі крові держава пропонує донорам пільги: з метою адаптації організму до крововтрати чинним Законом України передбачено звільнення донора від роботи в день здачі крові та на наступний день після неї зі збереженням середньої місячної заробітної плати. Якщо, за домовленістю із роботодавцем, донор у день дачі крові виходить на роботу, вихідний переноситься на іншу дату. У випадку, коли доброволець здійснює процедуру під час відпустки, то відпустка продовжується на відповідну кількість днів. Також постановою Кабінету міністрів встановлено розмір виплати донорам.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Joseph’s students Krista Cox, 17, Dane Bacon, 18, Ryan Coop, 17, Karly Westfall, 18, pose before attending the Sta peace conference, a peace process, and a move towards a transitional government in Syria,” he said.toms outlet
2 Ka old.gucci scarpe
So we built and we professionalized our company and we’re built a very very strong team that we are very proud about them and our whole management team is completely focused on delivering and executing our strategic plans, and in our search for excellence.michael kors bags sale uk
These are just a few ideas to help your child.prada outlet

Participants were given the opportunity to pose questions to the Redskins cheerleaders after the event.cheap ray bans
NO CALLS PLS.hermes kelly
Pat the meat dry before putting it on the grill.mcm backpack for sale
former Tar Heel remembers Dean Smith

Legendary UNC coach Dean Smith passed away Saturday evening at the age of 83.prada bag
In 2013, Politico named her one of the Politicos to watch.timberland uk
cheap ray bans sunglasses

Коментарі закриті.