Напередодні Міжнародного дня інвалідів працівники управління праці та соціального захисту населення та територіального центру соціального обслуговування відвідали людей з особливими потребами, які найменш соціально захищені і потребують допомоги в наш непростий час.

За повідомленням райдержадміністрації, було вручено 41 продуктовий набір та доставлено два інвалідні візки. Всього в цьому році 149 інвалідів забезпечено технічними засобами реабілітації, в тому числі 47 візками. 5 інвалідів війни, 5 інвалідів загального захворювання, 20 інвалідів-чорнобильців та 3 дітей, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, оздоровлено в санаторіях.

Через головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації інвалід війни одержав безоплатно автомобіль «Славута» та один інвалід загального захворювання отримав автомобіль як гуманітарну допомогу.

З коштів державного бюджету одноразову матеріальну допомогу одержали 9 інвалідів, 114 інвалідів отримали одноразову допомогу з місцевого бюджету.

В поточному році 50 інвалідів отримують компенсацію на транспортне обслуговування. 27 інвалідів одержали компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування. 2 інвалідам на пільгових умовах встановлено телефони, деякі категорії інвалідів користуються пільгами на житлово-комунальні послуги, послуги зв”язку, тверде паливо та скраплений газ.

Щоденно про людей з фізичними вадами здоров”я піклуються працівники чотирьох відділень територіального центру.

В стаціонарному відділенні територіального центру відбувся святковий обід та концерт, який підготували учні Стольненської школи.Три інваліди в цьому році направлені на навчання до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів в с.Лютіж для навчання за робітничими професіями.

Cьогодні в районі проживають 2770 інвалідів, з яких 223 – інваліди війни, 82 – інваліди чорнобильці, 145 дітей-інвалідів до 16 років.

В територіальному центрі соціального обслуговування з метою привернення уваги до проблем людей з особливими потребами 2 грудня відбулася виставка виробів, виготовлених їхніми руками. Були представлені столярні вироби, вироби з лози, найрізноманітніші вишивки, доріжки, виткані рушники, мережива, вази, фотографії, картини, ікони, букети квітів. Найбільше вразили підсвічники з металу, виготовлені Дмитром Демченком з Мени.

Відрадно, що ці люди, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, змогли знайти собі заняття до душі і творити таку красу, в той час коли цілком здорові люди нерідко опускають руки при перших труднощах.

Завдання служб соціальної сфери – допомогти людям з особливими потребами повніше реалізувати особистий потенціал, знайти себе в складній ситуації, інтегруватися в суспільство.

Коментарі закриті.