6 - 12 вересня 2008 р. №36
ГоловнаРедакціяФотогалереяФорумСамвидавАрхів
Запитання
Статистика
SMS-думки
"Наша Міс"
Афіша
САМВИДАВ
Фотогалерея
Усяка всячина
Відео
Реклама
УВАГА!

Відтепер «Наше слово»
можна придбати в Мені:

магазин «У Миколи»
(вул. Шевченка, 61а, біля райлікарні)
аптека ім. В.І.Смирнова
(вул. Суворова, 1)
магазин «Світ»
(вул. Жовтнева,5)
газетна розкладка на Троїцькому базарі

НАЙБЛИЖЧА ГАЗЕТА У НАЙКРАЩИХ ТОРГОВИХ ТОЧКАХ!
Захоплення
Автор: Раїса МИХАЙЛЕНКО, фото автора.
Для цього вона позбулася груш, абрикосів, вишень та інших дерев

Валентину Петрівну знають у нашому місті. Як іще працював  консервний завод, була там у передовиках. І у готелі «Десна» її поважали всі – і керівництво, і постояльці.

Два корінчики
Саме вони чотири роки тому змінили усталений ритм життя Валентини. Донька Таня і син Руслан зі своїми родинами живуть у Харкові. Поїхала ненька їх провідати, а вони зробили їй подарунок – два корінці троянд.

– Привезла я їх у Мену, посадила під вікном, – розповідає Валентина Петрівна, – та й стала плекати, як уміла. Коли зацвіли – очей не могла відірвати. Купила ще.
А тоді зрозуміла, що за трояндами має бути особливий догляд. Накупувала спеціальних книг, стала збирати газетні публікації про троянди.

Квітів щороку додавалося. Валентина Петрівна знайшла дорогу до розарію, що в Харкові, купувала там троянди різних сортів.

– Ці квіти люблять сонце, простір і, звичайно ж, щоденний догляд, – каже жінка. – Без жалю заради троянд випиляла всі плодові дерева біля хати, березу під двором. Навіть паркан новий поставила, щоб і крізь нього сонячні промінчики до квітів потрапляли.

Ціла наука
Зараз у Валентини Рустамової двір схожий на яскраву і пахучу скатертину. Цвітуть усі 94 кущі троянд – це 33 види цих квітів. Милуватися ними можна протягом цілого дня – не набридне. Пишні кущі сягають даху будинку. А кольори які! Від ніжно-рожевих тонів до червоно-чорних. А ще є кущ фіолетових троянд.

– Ті, що доросли до даху, буду обрізати, як відцвітуть, – ділиться Валентина Петрівна. – А взагалі кожну квіточку, яка подарувала радість людям і пелюсточки якої обсипалися, слід негайно зрізати, щоб порожня гілочка не забирала земну силу. О, заняття біля троянд – це ціла наука.  А якщо квітку посадити і лишити рости, як може, ніякої краси не буде. Кущ задичавіє.

Свій домашній розарій Валентина Рустамова удобрює, поливає спеціальними розчинами, розпушує ґрунт, особливо після дощу.

– Надокучують борошняна роса і тля, кліщі та хрущі. Вони такі хитрі – ховаються у бутон чи саму квітку і з’їдають її вщент, – скаржиться Валентина. – Іноді після дощу на листках з’являються білі плями або якісь темні цяточки – слід негайно обробити такі кущі.
 
Для добрих людей
Людину, котрій конче потрібен гарний букет на весілля чи ювілей, Валентина Петрівна виручить. Зріже найкращі троянди і подарує.

– Знаєте, я ніколи не мала наміру на квітах розвити бізнес. Троянди для мене – виключно для душі. Коли пораюся біля них, забуваю про всі негаразди. Милуюся квітами – життєві проблеми якось самі по собі відходять на задній план. Маю багато друзів, і коли вони до мене приходять, то серед кущів троянд ставимо стіл і п’ємо чай. Це така ідилія! – каже жінка.

Чи крадуть у Валентини квіти? Торік одного разу таке було. Тепер у неї хвірточка замикається.

– Мабуть, мене тоді вдома не було, а комусь треба був букет, – розмірковує квітникарка. – Я не ображаюся на ту людину.

На зиму жінка кущі вкриває тирсою, землею, картоплищем. Як настає відлига, відкриває, аби не попріли.

Улюблені сорти троянд: чайно-гібридна, плетиста, флорібунда, міні, патіто. Є ще у неї кущі троянди штамбової – це ніби маленьке деревце, на якому квітне букет пахучих, аж до запаморочення, квітів дивної краси.

У Валентини є і кімнатні квіти, однак дуже вона ними не захоплюється. Ростуть для окраси дому.

– А от троянди – то моє життя. І міняти я його не збираюся, – каже Валентина Петрівна. – Я вдячна людям, які приходять до мене або телефонують і питають поради. Краса має бути у кожному домі, тоді живеться легше і простіше. Я не шкодую для добрих людей тих знань, яких самотужки набула біля квітів. Тим паче, що і часу маю вдосталь вільного – я на заслуженому відпочинку.

Ольга (2008-07-06 12:58:42)
здравствуйте.
прочитала статью,мне очень она понравилась.
я тоже очень люблю цветы, особенно розы,и хотела бы узнать как можно больше о розах,о том как правильно за ними ухаживать,как их выращивать.
как можно с вами связаться,сообщите мне пожалуйста свои координаты(Ваш адрес и телефон)
мой телефон 80676040967 Оля
заранее благодарна.


 
Имя E-mail URL Сообщение
Районні новини
Обласні новини

Загрузка...

Всеукраїнські новини
Загрузка...
"Менський форум"
Установка XP на ноутбук (HP)
(Wed, 27 Aug 2008 16:04:21 +0200)

Карта Мены
(Wed, 27 Aug 2008 07:55:46 +0200)

"Дякую тобі Боже, що я не москаль"
(Tue, 26 Aug 2008 12:20:04 +0200)

Автостанция Мена
(Mon, 25 Aug 2008 09:39:59 +0200)

Продам USB Flash 16Gb
(Mon, 25 Aug 2008 02:33:54 +0200)

Вислоухая шотландская
(Sun, 24 Aug 2008 10:12:54 +0200)

Продам Фіат Тіпо
(Wed, 13 Aug 2008 18:15:39 +0200)

КУЛЬТУРА МІСТА - ТО НАШЕ ДЗЕРКАЛО
(Wed, 13 Aug 2008 18:12:51 +0200)

Война на Кавказе
(Tue, 12 Aug 2008 17:45:23 +0200)

Олімпіада 2008
(Mon, 11 Aug 2008 09:45:29 +0200)

Корисні посилання
Наші партнери

© 2008-2003 "Наше слово"
При використанні матеріалів сайту посилання на "Наше слово" обов’язкове.