Запитання тижня

А ВИ ГОТУЄТЕСЬ ДО ШКОЛИ?

Відповідають:

Іван Михайлович РОЗУМНИЙ – з Величківки:

– У нашій сім’ї двоє школярів. Антоніна ходитиме до одинадцятого класу Менської гімназії, а Богданчик – до дев’ятого класу Величківської школи. Потроху готуємося, у міру наших можливостей. А ось як отримаємо зарплату, всі сили кинемо на грунтовну підготовку дітей до школи.

Михайло Михайлович СКОРОХОД – завгосп ДОК «Казковий»:

– Звичайно готуємося. І притому досить активно, поки не почало все дорожчати, як ото пальне перед жнивами. А початок навчального року для декого теж своєрідні жнива. Але в нашого четвертокласника Дениска уже все є, окрім шкільної форми. Ось поїдемо до Чернігова на шкільний ярмарок і купимо.

Оксана Юріївна МАКСИМЕНКО – вчителька початкових класів Макошинської школи, жителька Мени:

– Вельми ще не бралися, бо вважаємо ще рано. Та й із грошима якраз скрутнувато. Але вже купили для нашої дев’ятикласниці Олі англо-український словник за 12 гривень. А я особисто, як учитель, до школи, тобто до занять, завжди готова. 16 років відкрутила туди велосипедом і влітку, і взимку, так що досвід маю.

Оксана Петрівна ШЕВЧЕНКО – вчитель-орга-нізатор Березнянської неповної середньої школи:

– Нашій Вікторії ще тільки чотири роки і вона ходить у дитсадок. Але до школи ми й справді готуємося: розучуємо пісеньки, завчаємо віршики і таке інше. Що стосується мене, то ми всім нашим трудовим колективом уже підготували школу до нового навчального року. У перших числах серпня розпочнемо підготовку до Дня знань.

Світлана Петрівна ВАСИЛЬЧЕНКО – бухгалтер Менського відділення АКБ «Правекс – Банк»:

– Ще ні, адже залишилося більше трьох тижнів. Мій п’ятикласник Андрійко ще продовжує насолоджуватися літніми канікулами. Відпочиває по повній програмі та «сидить» у комп’ютері.

Баба Варка, яка любить багато говорити і про все має свою думку:

– До школи слід готуватися заздалегідь, щоб потім думати про науку, а не про те, що забули.

Відбудова

МИКОЛАЇВСЬКУ ШКОЛУ НАРЕШТІ РЕКОНСТРУЮЮТЬ

Але повільно і не у таких обсягах, які були заплановані. Причина – нестача коштів та затримка експертизи проектно-кошторисної документації. Проте до початку навчального року будівельники обіцяють навести над зруйнованим спортзалом дах, а до листопада – повністю закінчити ремонт приміщення.

Обвал даху спортивного залу Миколаївської школи стався на початку лютого, роботи ж по реконструкції розпочалися лише у середині липня. Генеральним підрядником виступає Менське кп «Агробуд». Спочатку на об’єкті розібрали завали, місцями відновили цегляну кладку. Роботи виконують четверо ув’язнених з Домницької виправної колонії № 135 – кп «Агробуд» укладало з цим закладом відповідну угоду. На минулому тижні над спортзалом поклали залізобетонну балку і дванадцять залізобетонних плит. Роботами по реконструкції керує виконроб П.І.Копил. Він і повідомив, що до першого вересня приміщення буде повністю відбудоване, залишаться лише внутрішні роботи. Поки що будівельники не можуть вести ремонтні роботи швидкими темпами – на рахунок кп «Агробуд» обіцяні кошти не «дійшли» (станом на четвер, 5 серпня).

– Лише один залізобетон коштує 10 тисяч гривень, – зауважує голова правління кп «Агробуд» Микола Олексійович Любенко, – стільки ж необхідно витратити на те, аби засклити приміщення, 3 тисячі – на придбання утеплювача під покрівлю. Матеріали коштують чимало, а ще ж і за роботу необхідно людям заплатити. Грошей немає – будівництво гальмується. Вже у вівторок ми могли б встановлювати віконні блоки, а їх ми замовити не можемо. Роботи фактично в аванс ми розпочали тому, що незабаром початок навчального року. Скільки ж чекати? Менш як за місяць по шкільному подвір’ю діти почнуть ходити – не тягати ж краном над їх головами бетонні плити та інші вантажі. Ми готові були розпочати реконструкцію об’єкту ще навесні. Вже б і закінчили до цього часу.

– А чому спортзал відбудовують власне не працівники вашої організації, а ув’язнені з сусідньої колонії? Адже вони не професіонали.

– Чому ж, двоє з них – муляри за спеціальністю, ще двоє працюють підсобниками. Їх робота вигідніша для нас, тому що не потрібно щодня возити на об’єкт працівників аж із Мени. Змушені економити.

З проханням пояснити, чому Миколаївська школа відбудовується так повільно, я звернулася до заступника голови райдержадміністрації з соціально-економічних питань Володимира Уляновича Василенка. Ось як він прокоментував ситуацію, що склалася:

– На реконструкцію даного об’єкта із резервного фонду обласної ради виділено 91 тисячу гривень, з районного бюджету – ще 10 тисяч гривень (раніше планувалося, що на реконструкцію Миколаївської школи буде віднайдено до 130 тисяч гривень). Але певні грошові суми були перекинуті на інші термінові об’єкти будівництва. Очевидно, доведеться вишукувати кошти на місцевому рівні для того, щоб закінчити ремонт.

– А як щодо наведення нового, шатрового даху над усією школою? Про цю ідею можна забути? Як і про газову котельню?

– Ні, новий дах буде наведено, половина необхідних об’ємів пиломатеріалів уже заготовлена. А роботи можна виконувати, не розкриваючи існуючого даху. Затримка ж з початком ремонтно-будівельних робіт пов’язана із тим, що проектно-кошторисна документація на цей об’єкт проходила тривалу експертизу в «Укрінвестекспертизі». Об’єкт будується за бюджетні кошти, тим більше – це навчальний заклад, тому така посилена увага до нього.

З газовою ж котельнею дійсно доведеться почекати.

***

Чи варто згадувати про те, що у Миколаївській школі потребує ремонту і підлога, і система опалення, і електропроводка... Але то вже «дрібниці». Школярі мріють хоча б займатися фізкультурою не під дощем та не на снігу.

ІРИНА ПРИМАК.

На знімку: над спортзалом школи у Миколаївці починають наводити дах. Фото автора.

Готовність

І МАКСАКІВСЬКА ШКОЛА ПРАЦЮВАТИМЕ

Здавалося б, до початку навчального року далекувато. Але погляньмо уважно на календар... Що ж ми маємо на сьогодні? Про це – головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Вікторія Леонідівна ЛЮШИНА:

– За попередніми даними Титульного списку контингенту учнів, у цьому навчальному році (2004 – 2005) діятиме 31 загальноосвітній навчальний заклад. Передбачається, що в них навчатиметься 5 тисяч 510 учнів. Приємно констатувати той факт, що нарешті розв’язано максаківську проблему. Тамтешня школа функціонуватиме і надалі.

– А як справи з першокласниками й випускниками?

– Нинішнього 1 вересня у районі за парти сяде 403 шестирічки. Торік їх було 391.

Випускників одинадцятих класів передбачається 563. У цьому році було 608.

– Як щодо дошкільних навчальних закладів?

– Нині діє програма відновлення та розвитку дошкільної системи освіти, розрахованої на 2003 – 2005 роки. Ось, скажімо, із 1 червня Бірківська сільська рада відкрила дитячий садок на правах комунальної власності. Його зараз відвідує 15 діток.

Є потреба відкриття дитячого садка у Волосківцях, де є достатній контингент дітей, і цього бажають батьки. Отже, готуємося до відкриття там дитсадка.

– Готовність шкіл?

– Поточний ремонт завершено майже у всіх навчальних закладах району. Закінчують капітальний ремонт у гімназії. Триває капремонт у Миколаївській школі.

Найближчим часом розпочнеться капітальний ремонт системи опалення в Городищенському навчально-виховному комплексі.

ВОЛОДИМИР ЧЕПУРНИЙ.