БЮДЖЕТ І ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

Минулого вівторка відбулася 13-та сесія міської ради 24-го скликання.

Було заслухано звіт про виконання міського бюджету за перше півріччя поточного року, а також розглянуті питання про внесення змін до бюджету.

Депутат міської ради О.С.Міщенко звітувала про свою депутатську діяльність. Було розглянуто ряд питань земельних відносин.

Був присутній і виступив на сесії голова районної ради М.П.Кот. Він зупинився на проблемах розвитку міста, його благоустрою, зокрема, критично висловився про роботу ТОВ «Менська ЖЕД».

ДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ

У середу, 21 липня, головні агрономи та головні зоотехніки управлінь сільського господарства та продовольства північних районів області побули на семінарі у ТОВ «Олстас – Україна», що в селі Олександрівка Корюківського району.

Як повідомив «Нашому слову» головний спеціаліст у галузі рослинництва Менського району В.С.Таргонський, учасники семінару оглянули посіви усіх сільськогосподарських культур ТОВ, а також обговорили проблему забезпечення тваринництва дешевими зеленими кормами протягом усього пасовищного періоду.

БУДУТЬ З КОРМАМИ

Сільськогосподарські формування району продовжують заготовляти силос та сіно.

За інформацією з районного управління сільського господарства та продовольства, найбільше до середи, 21 липня, силосної маси заготовили у ск «Куковицький» – 4670 тонн, ТОВ «Праця» – 1567 тонн, ск «Бірківський» – 1373 тонни, ТОВ «Березнянський» – 756 тонн, ск «Миколаївський» – 600 тонн.

Запасаються і сіном. У ск «Феськівський» цих духмяних кормів заготовили 434 тонни, ск «Куковицький» – 383, ск «Авангард» – 322,ТОВ «Березнянський» – 270, ТОВ «Агрофірма «НІКА» – 220, ск «Миколаївський» – 216, ТОВ «Праця» – 204 тонни.

ДП «САНТЕХНІК-1» СТАЛО СУБПІДРЯДНИКОМ У КП «АГРОБУД»

Це підприємство веде підготовчі роботи по відновленню сантехнічної системи на Макошинських очисних спорудах.

Як розповів його директор О.О.Богданьок, уже придбано обладнання для реконструкції опалювальної системи названого об’єкту. Зараз власними силами виготовляють лотки для каналізації.

ДОПОМОГА ДИТСАДКУ

Минулого тижня у міському дитячому садку імені Гагаріна завершився ремонт.

За словами завідувача дошкільного закладу В.М.Слабченко, значну практичну допомогу надали батьки вихованців дитсадка: клеїли шпалери, фарбували приміщення. Татусі і дідусі малюків полагодили гральний майданчик, відремонтував паркан, відгородили літній майданчик для діточок ясельної групи. Працювали щодня, зранку і до вечора – дружно і злагоджено.

ДЕПАРТАМЕНТ У МЕНІ

Відбулося розширене виїзне засідання колегії Департаменту державної ветеринарної медицини України. Частина його проходила у нашому районному управлінні держветмедицини. Вів засідання голова Департаменту П.І.Вербицький. У його роботі взяли участь заступник голови облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу В.М.Яременко, голова райдержадміністрації П.Ф.Киценко, голова райради М.П.Кот, інші офіційні особи.

На засідання колегії запрошувалися начальники обласних управлінь державної ветмедицини, інші представники, причетні до цієї служби.

Про роботу ветпрацівників району розповів присутнім начальник райуправління держветмедицини О.І.Белашко. Він навів такі дані: у тваринницькій галузі приватного сектора та сільгосппідприємств утримується більше 21 тис. голів ВРХ, в тому числі корів 12500, 14200 свиней, 2600 коней, 3800 голів дрібної рогатої худоби.

«ВІДЗНАЧИВСЯ» БІГАЧ

На цьому тижні в районі сталося три пожежі.

У понеділок, 19 липня, о 22.15 березнянські пожежники отримали сигнал тривоги з Бігача. На жаль, не встигли: дерев’яний сарай, розміром 5х12, було знищено вогнем. Але добре й те, що пожежники не допустили подальшого поширення вогню.

Наступної ночі березнянці були знову в Бігачі. На одному з обійсть горіло сіно. Знищено вогнем майже три тонни. Тут пожежникам удалося порятувати майна на тисячу гривень.

20 липня, близько шостої години вечора, спалахнув павільйон на Менському ринку. Бійці Менської СДПУ-32 пожежу локалізували.

Про ці пригоди редакцію проінформував диспетчер пожежної частини О.М.Болва.

МАКОВІ ПЛАНТАЦІЇ

* До Менського РВ УМВС надійшло повідомлення з РЕМу про те, що поблизу с. Осьмаки на території літнього табору СТОВ „Нове життя” вкрадено силовий трансформатор. По даному факту порушено кримінальну справу.

* Житель с. Дягова повідомив, що в гаражі його господарства розукомплектовано мотоцикл „Днепр” і викрадено запчастини. У ході розшукових заходів установлено, що крадіжку скоїв неповнолітній мешканець цього ж села.

* Уночі з двору господарства жительки Блистови невідома особа вкрала коня з гужовою підводою. По цьому факту ведеться перевірка.

* Працівниками міліції виявлено незаконні посіви маку: у кількості 1500 рослин – у господарстві жительки Степанівки Т.О.Дзюби, 1250 рослин – на присадибній ділянці жительки Блистови Г.І.Сироїд, 700 рослин – на присадибній ділянці жительки Бірківки Л.Б.Омельченко, 3700 рослин – на присадибній ділянці жительки Блистови О.М.Сухонос. Мак знищено, ведеться подальша перевірка.

* Незаконні посіви маку виявлено також у Феськівці, Семенівці, Бігачі, в Перше Травня. Усього в семи громадян. Мак знищено.

* У Мені, Макошине, Феськівці, Пам’ять Леніна обікрадено житлові будинки. Порушено кримінальні справи, проводяться перевірки.

* У Мені з приватного двору викрадено мотоцикл ІЖ.

* У Жовтневому за невідомих обставин з пасовища зникла кобила вороної масті. Ведеться перевірка.