ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ТЕХОГЛЯД

Як повідомив старший державтоінспектор відділення ДАІ райвідділу внутрішніх справ В.А.Асауленко, 31 липня закінчується термін проведення державного техогляду приватного автотранспорту.

За 6 місяців поточного року проведено техогляд 86,2% автомобілів і 43,8% мотоциклів. Бажаючі можуть подати свої транспортні засоби до відділення ДАІ щодня з 9-ї до 14-ї години. Тут же можна безкоштовно зняти з обліку транспорт, який не експлуатується.

На тих власників, котрі порушать термін проходження техогляду, податкова інспекція нараховуватиме пеню.

БУДУВАТИМЕМО ЗА ПРАВИЛАМИ

15 червня сесія обласної ради затвердила регіональні правила забудови територій Чернігівської області.

Як розповів завідувач відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації А.М.Ющенко, ці правила використовуватимуться при плануванні та забудові території Менського району. Затверджені облрадою правила встановлюють порядок планування забудови та іншого використання територій і окремих земельних ділянок, погодження та затвердження проектної документації, надання дозволів на виконання будівельних робіт.

ТРИВАЄ ЗАГОТІВЛЯ КОРМІВ

У господарствах району повним ходом іде заготівля сіна та силосу на зиму худобі.

За інформацією з райуправління сільського господарства та продовольства, загалом, за станом на середу, 14 липня, у сільгоспформуваннях було заготовлено 2500 тонн сіна (що складає 44 відсотки до запланованого). Лідерами у заготівлі духмяних кормів поки що є ск «Феськівський» – 292 тонни, ск «Куковицький» – 265 тонн, ТОВ «Березнянський» – 250 тонн, ск «Авангард» – 226 тонн, ск «Миколаївський» – 158 тонн.

Силосної маси найбільше заклали в ск «Куковицький» – 4320 тонн, ТОВ «Праця» – 1029 тонн, ск «Бірківський» – 692 тонни, ТОВ «Березнянський» – 387 тонни, ск «Лан» – 274 тонни, ск «Миколаївський» – 220 тонн.

ПЛЕМПІДПРИЄМСТВО – КРАЩЕ!

На 16-ій Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2004», яка нещодавно проходила у столиці України, ВАТ «Менське племпідприємство» було визнане переможцем.

Експертна комісія нагородила одне з передових підприємств Менщини почесним Дипломом переможця «за плідну роботу колективу щодо створення стада конкурентноспроможної молочної та м’ясної худоби та широкий показ селекційних досягнень».

ДІЛИЛИ ЛУГ

Протягом тижня жителі Макошине отримали у натурі свої земельні ділянки із сіножаттю.

Державні акти на право володіння земельною часткою (паєм) – на ріллю та сіножать – більшість макошинців уже отримала. Ті, хто здавали свої земельні паї в оренду ЗАТ «Корпорація «Інтерагросистема» та місцевому ТОВ ім. Шевченка, платили за виготовлення Держактів по 72 гривні, а решту вартості – по 60 гривень за них заплатили орендатори в рахунок орендної плати. Жителі селища, ріллю котрих орендує ск «Куковицький», вносили повну вартість виготовлення документів на землю (132 грн), оскільки сільгоспкооператив-орендатор ще раніше виплатив їм орендну плату готівкою, повідомили у бухгалтерії селищної ради.

ЖЕРТВА ОТРУЄННЯ

Від вживання поки що не встановленої токсичної речовини у середу в райлікарні померла молода жінка з Феськівки.

Непрацююча громадянка С., 1969 року народження, була терміново доставлена «швидкою» до лікувального закладу о 6.50 ранку. Її помістили до реанімаційного відділення, кілька годин лікарі боролися за життя людини, але... Організм не витримав дії отруйної речовини і через кілька годин жінка померла.

ДО СТОЛИЦІ І НАЗАД

Відновлено рух електропоїздів Київ – Конотоп і Конотоп – Київ.

Це зроблено на чисельні прохання пасажирів, розповів начальник залізничної станції Мена Ю.І.Пилипенко. У тому числі і жителів Менщини, адже багато хто до столиці дістається якраз залізничним транспортом.

Отже, з Києва електричка, рейс якої відновлено, відправляється о 8.28. Бахмач проходить о 12.12. До Конотопа прибуває о 12.50.

Із Конотопа електричка відправляється о 13.30. Бахмач вона проходить о 13.58. До Києва прибуває о 18.07.

Є ще електричка Борщагівка – Конотоп. Час її відправлення о 14.30. У Бахмачі вона о 18.50. А на кінцевій зупинці о 19.33.

Начальник станції нагадує, що є ще ранній електропоїзд Конотоп – Київ. Відправлення – 4.02. Бахмач – 4.30. Київ – 8.50.

На всіх названих тут маршрутах пільговикам проїзд безплатний, підкреслює Ю.І.Пилипенко.

ПІДПРИЄМЦІ ОПАНОВУЮТЬ „АБЕТКУ”

7 липня у Коропі громадська організація ЦСД „Доброчин” провела навчальний семінар „Планування бізнесу”. Цей захід продовжив серію семінарів під загальною назвою „Абетка молодого підприємця” і є результатом тісної співпраці „Доброчину” з Коропською районною організацією підприємців та Коропською райдержадміністрацією.

Слухачами семінару стали активні молоді люди, які бажають відкрити власну справу і цікавляться темою планування бізнесу. Треба відзначити велику зацікавленість молоді питаннями ведення бізнесу і їхнє прагнення отримати нові знання, тому що переважна більшість учасників приїхала на семінар за 20 – 30 кілометрів за власні кошти, відклавши всі свої господарські справи.

Беручи активну участь у навчальному тренінгу, слухачі дізналися що таке бізнес-план; хто, для кого і для чого його складає; з яких розділів складається бізнес-план, як його краще представити потенційному інвестору чи позичальнику. Дуже цікаво і активно розглядалася тема написання кожного розділу бізнес-плану на конкретних прикладах, які пропонували самі учасники семінару. Також велике зацікавлення викликало обговорення питання вибору сфери підприємницької діяльності та реальної оцінки ризиків бізнесу.