ДОПОМІГ ДЕПУТАТ

Житель Блистови, інвалід першої групи Федір Олексійович Лисиця отримав безкоштовно слуховий апарат.

Про ветерана Великої Вітчизняної війни потурбувався депутат обласної ради, головний лікар району П.П.Хомрач. І ще завдяки його сприянню Федір Олексійович пролікувався в обласному госпіталі для ветеранів війни і тепер має можливість чути і спілкуватися зі своїми дітьми, онуками і односельцями.ЗБРОЮ ЗБЕРІГАЙТЕ ЗАКОННО

Розпорядженням УМВС України в Чернігівській області з 1 по 31 березня оголошено місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів.

Як повідомив інспектор дозвільної системи РВ УМВС О.П.Івахненко, зброю, що з різних причин зберігається незаконно, можна і треба здати до міліції. При цьому її власник не буде покараний. А ось незаконне її зберігання призведе до кримінальної відпо-відальності.НАМАЛЮВАЛА ПЕРЕМОГУ

Дев’ятикласниця районної гімназії Люда Боюн перемогла у міжнародному фестивалі дитячого мистецтва «Я малюю свій світ і дарую його вам».

Фестиваль відбувся в Росії, у місті Новозибково, і зібрав десятки юних художників з Росії, України, Білорусі та інших країн СНД. Переможний малюнок нашої юної землячки був про природу, самобутність, культуру та традиції рідного краю. У нагороду Люда та її художній керівник Т.Л.Гречуха отримали дипломи I ступеня та набори гуашевих фарб.А РОЗРАХУЄТЬСЯ СІЛЬРАДА

Жовтневська сільська рада уклала угоду зі спеці-алістами стоматологічного відділення ЦРЛ на обслуговування учнів місцевої школи.

Стоматологи працюватимуть у селі три тижні – лікуватимуть зуби школярам. За цю роботу з ними розраховуватиметься сільська рада. Доставка лікарів з райцентру до села теж за її кошти, повідомив сільський голова Жовтневого М.І.Пономарьов.«Я – ДІВЧИНА, Я – ЖІНКА, Я – ПІСНЯ»

Літературно-музичною композицією під такою назвою завершився тиждень української мови і літератури у Дягівській школі.

А перед цим були подорожі до Книгограду, розваги, конкурси на кращий твір-мініатюру, літературний КВК та інші заходи. Провели тиждень учителі Н.І.Шатирко та О.М.Брефалова.ГОРІЛИ БУДИНКИ

Останнім часом у районі сталося дві пожежі.

21 лютого зранку загорівся житловий будинок у Макошине. Причина пожежі – несправність пічного опалення. Цього ж дня, тільки під вечір, було загорання оселі у жительки райцентру. Біда сталася, як інформує інспектор Менської пожежної частини В.М.Варлига, через порушення хазяйкою дому правил пожежної безпеки.ДІЛОВА ПРОПОЗИЦІЯ

У вівторок до Чапаєвки приїздив з Києва приватний підприємець С.І.Комірненко, директор заводу «Мена-фрут», з пропозицією до місцевих жителів здати йому в оренду яблуневий сад років на п’ять.

До цього часу лише 68 гектарів чапаєвського саду з 380-ти здані його власниками-пайовиками в оренду, решта – ні. Близько десяти років колись родючий та прибутковий яблуневий сад – у занедбаному стані, не обрізується і не обробляється. Там заготовляють дрова і косять траву. Підприємець гарантує 1 відсоток орендної плати. Чапаєвці поки що в роздумах.„СРІБЛО” У МЕНСЬКИХ ДІВЧАТ

Наприкінці лютого у Києві відбулися змагання відкритого чемпіонату та першості столиці з карате-до.

У цьому турнірі взяли участь юні каратеїсти Менської ДЮСШ „Колос”. Добре виступили Олександр Сиворакша, Сергій Гречуха, Вадим Харета. Постаралися і дівчата. Люда Слобода і Настя Саєнко посіли відповідно третє і друге місця у різновидах карате-до. А в командному бої дівчата зайняли друге місце і були нагороджені срібними медалями.
У активі нашої команди – три срібні і одна бронзова медалі. Спонсором поїздки дітей до Києва виступила райдержадміністрація.

Офіційно

ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ ПРИЗУПИНЕНО

Голова облдержадміністрації Валентин Мельничук скасував своє розпорядження від 29 січня, яким підвищувалися тарифи на житлово-комунальні послуги.

У розпорядженні №73 від 2 березня цього року зазначається, що це зроблено через невиконання окремими виконкомами органів місцевого самоврядування рекомендацій комісії по цінах ОДА щодо порядку формування тарифів на тепло-, водопо-стачання та водовідведення.
Рекомендовано органам місцевого самоврядування спільно з підприємствами – надавачами послуг у двотижневий термін ретельно проаналізувати всі складові діючих тарифів, їх відповідність чинній законодавчій і нормативній базам та внести управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації обґрунтовані пропозиції щодо їх рівнів. Ця робота має проводитись з урахуванням здійснення заходів щодо енерго- та ресурсозбереження, залученням громадськості, роз’ясненням наявних механізмів реалізації державної політики соціального захисту населення через надання пільг і субсидій.НЕВИПЛАЧЕНА ЗАРПЛАТА – ЗЛОЧИН

Саме так охарактеризував цю проблему голова райдержадміністрації П.Ф.Киценко на черговому засіданні колегії, яке відбулося минулого тижня.

За словами начальника управління економіки РДА О.М.Хомрач, борг по зарплаті станом на 1 лютого в районі перевищував 690 тис. грн. Причому, у січні заборгованість зросла майже на 100 тис. Найбільші суми винні своїм працівникам ксп „Світанок”, ВАТ „Макошинський завод „Сільгоспмаш”, ск „Лан”. Пояснення і обіцянки представників боржників, на думку голови РДА, прозвучали не переконливо. Тому відповідним службам доручено жорстко контролювати виконання графі-ку погашення заборгованості, а перші результати розглянути вже через місяць.
Голова районної ради М.П.Кот, який брав участь у засіданні колегії, запропонував провести моніторинг усіх збиткових підприємств. Основна мета будь-якої підприємницької діяльності – отримання прибутку. Якщо вона залишається недосяжною – нема сенсу працювати далі, звітуючи про збитки і не платячи людям зарплату.
На колегії були підведені підсумки трудового суперництва виконкомів місцевих рад. Кращим визнано виконавчий комітет Феськівської сільради, на другому місці – виконком Жовтневої сільради, третє місце поділили Макошинська селищна та Менська міська ради. Переможці отримали Почесні грамоти та грошові премії. Визначено кращі сільради і за окремими напрямками роботи.
На завершення учасники засідання заслухали інформацію про підсумки проведення року культури, яким було оголошено 2003 рік.БОРГИ ЛІКВІДУЮТЬ ДО КІНЦЯ РОКУ

За рівнем розвитку території Чернігівщина посідає 11 місце в Україні. По сільському господарству ми другі, по будівництву та залученню інвестицій – четверті. Багато недоліків залишається у сфері малого бізнесу, низькими темпами скорочується заборгованість по заробітній платі.

Такі факти прозвучали на щотижневій нараді в облдержадміністрації. Як повідомляє прес-служба ОДА, голова облдержадміністрації Валентин Мельничук наголосив, що найважливіше завдання сьогодення – зосередити увагу саме на проблемі заборгованості по зарплатах. Заплановано до кінця року повністю її ліквідувати.РОСІЯНИ ВИБИРАТИМУТЬ ПРЕЗИДЕНТА

14 березня 2004 року в Російській Федерації відбудуться вибори Президента країни.

Громадяни Росії які мешкають або тимчасово знаходяться на території України, також можуть взяти участь у виборах. Росіяни, що знаходяться в Чернігівській області, голосуватимуть в консульському відділі посольства Росії в Україні за адресою: м. Київ, вул. Кутузова, 8 (тел. 294-67-01) з 8 до 20 години. Дільниці для проведення голосування також утворені в Одесі, Сімферополі, Львові та Харкові.