Запитання тижня

ЯКБИ ВИ БУЛИ ЧАРІВНИКОМ?..

Відповідають:

Людмила Миколаївна ЛАВСЬКА – майстер по ремонту взуття, жителька райцентру:
– Я зробила б так, аби мої та й усі діти були завжди здоровими, щоб ніколи не обминала їх щаслива доля. Щоб у них був достаток, в оселях і душах – тепло, і поряд – вірні друзі.
Марина Петрівна КАРПЕНКО – техпрацівник ТОВ “Менський сир”:
– Я хотіла б, аби у моїх сина та невістки чимскоріш знайшлося малятко, хлопчик або дівчинка. А ще краще – одразу двоє. А я їх би і няньчити допомагала!
Микола Олександрович САДОВИЙ – агроном ск “Куковицький”:
– Я зробив би так, щоб люди не хворіли і не старіли. А ще – аби кохані ніколи не розлучалися.
Іван Миколайович БРЕУС – житель Котички, тимчасово не працює:
– Був би я чарівником, значить, був би і міст через Десну – широкий і красивий. Отоді і моє село, і сусідні Остапівку та Рожківку відвідували б приватні підприємці, артисти – везли б нам хліб і до нього, дарували б концерти. А так живемо ми у цих казково красивих місцях забуті Богом.
Марія Іванівна ДМИТРІЄВА – менянка, працівник санаторію “Остреч”:
– Якби таке сталося, я б зробила усіх-усіх людей щасливими: щоб і гроші не вибували у них, і здоров’я не підводило, і діти радували, і щоб на столі ніколи пусто не було, і щоб зло і біди зникли назавжди.
Галина Степанівна ВАЛЕНТІЙ з Мени, тимчасово не працює, за Східним календарем народилася у рік Мавпи:
– Багато чого можна було б зробити, але в мене побажання суто земні: щоб усім була робота, бо в нашій сім’ї, наприклад, із чотирьох тільки один її має, щоб був у людей достаток, а головне – міцне здоров’я.
Баба Варка, яка любить багато говорити і про все має свою думку:
– Привітала б усіх з Новим роком і передплатила б усім “Наше слово”.

Під одним знаком

ЇМ ПОДОБАЄТЬСЯ ГОТУВАТИ, МАЛЮВАТИ І ЧИТАТИ ЖІНОЧІ РОМАНИ

Знайомтеся: Валентина Миколаївна Носовець і Альона Вікторівна Харковник. Мати і донька. Вони народилися в один рік. У рік Мавпи – символу наступного року.

Обидві вийшли заміж в однаковому віці, в однаковому народили по першій дитині і рівно через вісім років кожна з них – по другій дитині. Тільки у матері – дві дівчинки, а у її доньки – два хлопчики.
Перед написанням цього матеріалу я зазирнув до гороскопу і… полегшено зітхнув. Потреба давати характеристики мамі і доньці відпала: як там написано, так у них усе і є. Особливо прикметно, що у них багато чудових друзів.
– Немає такого дня, щоб у Альони не побував хтось із друзів, – говорить Валентина Миколаївна.
– І в мами теж. Сюди з’їжджається вся рідня, бо наша мама товариська, компанійська і взагалі добра людина, – з теплотою каже Альона.
– До речі, моя найкраща подруга Валентина Петрівна Наливайко та кума Марійка також народилися у рік Мавпи, – продовжує господарка дому. – Мені, між іншим, мавпи навіть подобаються.
– А в мене найкращі подруги Олена і Світлана, але я не знаю, хто вони за гороскопом, дружимо та й годі, – розвиває тему Альона. – Щодо мавп, то я їх недолюблюю, особливо горил. І взагалі, ми твердо переконані, що люди пішли зовсім не від мавп.
Коли мова зайшла про уподобання, наша бесіда помітно пожвавилася. Першою, мабуть по-старшинству, висловилася господарка:
– Готувати. Багато і смачно.
Але її підправляє Альона:
– А книги? Мама просто закохана в літературу.
– О, читати я люблю над усе.
– І які жанри найбільше до вподоби? – запитую.
– Сентиментальні романи, про жінок, – відповідає з відтінком романтичності в голосі.
Але знову втручається Альона:
– А пізнавальна література? Он скільки енциклопедій і всякої всячини…
– Звичайно, й це, – спокійно погоджується.
Є у Валентини Миколаївни внучок Андріан, чи як вони його лагідно звуть – Андрюша. Це Альонин старшенький. Четвертокласник. Так от, його мами мама подарувала йому до дня народження (як доважок до персонального комп’ютера, що в нього є) передплату на пізнавальний тижневик “Мир с Волли”. Один примірник його коштує 5 гривень 50 копійок. Це щотижня. Дорого. Однак Валентина Миколаївна, як істинний педагог, переконана: якщо дитина прагне глибокого пізнання духовного і матеріального світу, треба їй допомогти в подорожах до знань.
Щодо уподобань Альони Вікторівни, то вона художниця: пейзажистка і натюрмортщиця. Свого часу закінчила Київський художній технікум. До речі, її роботи можна побачити в художній галереї районного Будинку культури.
…Закінчилася наша розмова темою новорічного меню. Вони вже його продумали: під номером один значився салат із бананів. І вони твердо вірять, що Мавпа нас не підведе.

ВОЛОДИМИР ЧЕПУРНИЙ.

На знімку: В.М.Носовець з Альоною і внучком Артемком. Фото автора.

Брати наші менші

У МЕНСЬКОМУ ЗООПАРКУ ЖИВУТЬ ТРИ МАВПЯЧІ СІМ’Ї І ДВА “ПАРУБКИ”

Наступний, 2004-й рік – рік Мавпи. Ці кумедні звірята є і в нашому зоопарку. І саме біля кліток, де вони живуть, чи не найбільше збирається відвідувачів, особливо дітлашні. Скільки ж мавпочок живе у зоопарку, що вони їдять і які “приколи” з ними траплялися – про це розмова з директором З.С.ЧИРВОЮ.

– Їх у нас вісім. Два самці – Гена і Чапа живуть поодинці, решта ж – сімейними парами. Найстаріше подружжя – Ніна і Вася, понад двадцять років вони разом. На жаль, поповнення у них нема. Цього року з Харківського зоопарку привезли Лєну і Мишу. Іра давно переїхала до нас із Київського зоопарку, жила сама, а цього року ми придбали для неї пару – Атамана з Харкова.
– Зінаїдо Сергіївно, а мавпочки – звірі спокійні, лагідні?
– Я б не сказала. Звірі є звірі. І мавпи іноді проявляють таку агресивність, що тільки диву даєшся. А от Чапа – спокійний, миролюбивий.
– А як проявляється агресивність?
– Як правило діти, та й дорослі дуже близько підходять до кліток, де живуть мавпи. Пригощають їх солодощами, соняшником, хоча ми суворо забороняємо це робити. А ще відвідувачам подобається (на щастя, не всім) дражнити мавпочок. Гостинці вони беруть із задоволенням, а за образу відплачують: стягують головні убори, знімають окуляри. І назад не повертають, як би їх про те не просили, чим би не пригощали. Тільки доглядачі можуть забрати у них поцуплені речі і повернути їх власникам.
– Зінаїдо Сергіївно, а що полюбляють їсти мавпи?
– Над усе люблять банани і апельсини. Знімають шкірку з них і ласують. А Гена не церемониться – уплітає делікатеси із зернятками, шкіркою. А ще ми їх годуємо вареними яйцями, рибою, буряками. Варимо різні каші, даємо солодкий чай, молоко, цукерки, печиво. Годуємо в один і той же час, вони звикли до такого розпорядку.
– А як вони обирають собі пару?
– Гена живе по сусідству з Ірою і Ніною. Доки Іра не мала собі пари, заглядався на неї. А на Ніну – нуль уваги, ніби її взагалі нема. Коли ж у Іри з’явився Атаман, Гена став таким сердитим! Проламує дощечку у перегородці до Іри, і в щілинку сумно спостерігає за подружжям.
– Зінаїдо Сергіївно, а мавпи хворіють?
– Найбільше їм надокучають серцево-судинні захворювання. Буває, що і нежить нападає. Даємо гарячий чай, пігулки. Але так просто вони їх не з’їдять, розчиняємо у воді чи молоці.
– Доводилося бачити, як одна мавпочка “щось” шукає в хутряному покриві іншої.
– То у них так проявляється доброзичливе ставлення одне до одного. Мавпа ніколи не буде чухати, гладити, “щось” шукати у того, кого вона не сприймає своїм єством. У цих звірят нема лицемірства, фальшивості у стосунках. Варто, виходить, дечому повчитися у братів наших менших?

РАЇСА МИХАЙЛЕНКО.

На знімку: зелений Чапа. Фото автора.

Гороскоп

ЯК ЗУСТРІТИ НОВИЙ РІК?

За Східним календарем наступний рік буде роком Мавпи. Мавпа - інтелектуал. У неї велика тяга до знань. Вона все читала, знає нескінченно багато речей, постійно в курсі всього, що відбувається у світі. Вона дуже розумна і має прекрасну пам'ять. Вона дуже спритна для заходів великого розмаху, хитра у фінансових угодах, чудовий працівник у всіх областях. То як же нам зустріти цей рік - рік Мавпи?
Давайте відразу згадаємо, що ж любить мавпа. По-перше, вона любить природу, дерево. Саме тому головною прикрасою буде, звичайно, жива ялинка. Вона - символ вічного життя, символ цього року. Під ялинку покладіть кокос. Треба обов'язково догодити Мавпі. Ну, а якщо ви не можете поставити живу ялинку, то потрібно повісити хоча б ялинову гілочку.
Ще в будинку повинні бути дерев'яні прикраси й іграшки. Розвісьте іграшкових тваринок на ялинці, щоб Мавпа не залишилася самотньою, вона любить товариство. Але в центрі всього повинна бути Мавпа. Щоб їй усе навколо нагадувало природу, поставте вази з живими квітами.
Головними ласощами Мавпи по праву вважаються банани. Не забудьте про них, адже зараз банани досить доступні. Ну, а якщо ви зумієте добре зустріти і почастувати Мавпу, то вона весь рік буде до вас прихильна.
Мавпа часто - душа товариства, у неї є гумор і найхимерніший характер із усіх знаків. Тому цей Новий рік ви повинні продумати не тільки як, з ким і де зустрічати, але і подбати про те, щоб було весело. Придумайте ігри, конкурси, розіграші.