Запитання тижня

ЧИ СПОДОБАЛОСЯ ВАМ СВЯТО?

Відповідають:

Андрій Дмитрович НАГОРНИЙ - водій санаторію "Остреч":
- Загальне враження - позитивне. Але хотілось би почути повноціннішу інформацію з вуст ведучих про населені пункти: їх історію, людей, сьогодення. Часи змінилися - з'явилися нові сільгоспформування, лідери у виробництві. А розказували, здебільшого, про сільських голів: хто він і який. А так багато було музики, пісень. Порадів, що на святі не обійшлося без дітей.
Валентина Андріївна МИХАЙЛЕНКО - директор Лісківської школи:
- Сподобалось, як вшановували ветеранів: теплі слова, квіти, увага - усе цього дня було для них. І це виправдано, вони того заслужили. І прикметою нинішнього свята була присутність на ньому народного депутата України Олега Петрова. А ще - хід делегацій територіальних громад. Можливо, не всі і не так його представили, і я сподіваюся, що з помилок будуть зроблені висновки.
Світлана Олексіївна БОВДА - вихователь дитсадка "Сонечко":
- Як на мене, мало було людей на стадіоні. Можливо, люди базарували, були в церкві. А сподобалось, як ішли медики. Отакою командою мали пройти всі. А ще гарною була Королева квітів. А виставка робіт народних умільців у попередні свята була кращою.
Ольга Григорівна АЛФЬОРОВА - гостя з Північного Кавказу, м. Майкоп, колишній інженер-хімік:
- Я сюди приїхала на гостини до сестри Серафими Драгун. І потрапила в казку. Я українка і хоча й прожила все життя в Росії, відчуття Батьківщини ніколи не втрачала. А на святі і поготів воно загострилося. Що впало у вічі, так це доброзичливість людей, їхня душевність. Я щиро вдячна організаторам свята.
Таїсія Миколаївна ШЕРСТЮК із Мени, колишня закрійниця райпобуткомбінату:
- Ми святкували удвох із подругою Надією Петрівною Хоменко, колись разом працювали. Від побаченого були просто в захваті. Чогось виділити не можу, все було чудово. Шкода, салюту не дочекалися, потомилися. Зате настрій, мов квітучий сад.
Ніна Петрівна ШЕСТАК - начальник райвідділу статистики:
- Так, сподобалося. Особливо вражаюче йшла парадна колона. Давно такого люди не бачили. Зразу згадалися колишні строкаті Першотравневі свята, коли оголошували, який колектив чим славний.
Баба Варка, яка любить багато говорити і про все має свою думку:
- Вже давно я на такому святі не була! А то витягла з шафи нову спідницю, хустку і в люди. Собі морозива купила, а діда на честь такого свята і чарчиною пригостила.

Відсвяткували

ВЕРЕСЕНЬ. ПАМ'ЯТЬ. ІСТОРІЯ

Громадськість міста і району урочисто відзначила 60-річчя визволення Менщини від німецько-фашистських загарбників та 80-річчя утворення Менського району

Урочиста панахида

19 вересня керівники району, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники підприємств, установ та організацій, громадськості поклали вінки та квіти до обеліска Слави, пам'ятника Невідомому солдату.
Біля обеліска Слави митрофорний протоієрей, настоятель Свято-Троїцької церкви отець Василій відправив урочисту панахиду.
У школах, бібліотеках, музеях району цього дня ветерани Великої Вітчизняної зустрілися з молоддю, розказали, як вони наближали довго-жданий день Перемоги.

…І ключі від квартир

Цього ж дня у Мені, по вулиці Шевченка, №76-а, відбулася урочиста церемонія вручення ключів від квартир, побудованих за рахунок державного бюджету Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву (програма "Житло в кредит").
Молоді сім'ї вітали: голова райдержадміністрації П.Ф.Киценко, народний депутат України О.В.Петров, міський голова М.Д.Кадушко, директор Чернігівського регіонального відділення ДФ СМЖБ А.І.Ярошевський, представник "ПравексБанк" В.О.Теско. Шістьом сім'ям-новоселам було вручено пам'ятні подарунки, ключі від квартир та квіти. Учасники церемонії відвідали квартири щасливих родин, побажали їм щастя, добра і злагоди.

Святковий мітинг

21 вересня урочистості продовжувались на районному стадіоні. День видався теплим і сонячним, тому і люду зібралося багато.
Відбувся святковий мітинг, приурочений двом пам'ятним подіям Менщини. На ньому до присутніх зі щирими вітаннями звернулись голова райдержадміністрації П.Ф.Киценко, народний депутат України О.В.Петров, заступник голови обласної державної адміністрації з соціальних питань М.І.Мурашко, ветеран Великої Вітчизняної війни, голова районної ветеранської організації М.С.Хижняк, письменник, представник Менського земляцтва в обласному центрі А.М. Соломко. Всі вони бажали учасникам свята миру, здоров'я, щастя і радості і щоб наша держава розквітала з кожним роком.

Хід територіальних громад

Особливістю нинішнього святкування була урочиста хода перед керівництвом і гостями району, учасниками Великої Вітчизняної війни делегацій територіальних громад району.
Із задоволенням спостерігали учасники свята за урочистою ходою колективів центральної райлікарні, ВАТ "Нямуно банга - Мена", ТОВ "Нептун" та інших установ, підприємств і організацій міста.
Приємно було дивитись, як ішли представники Бірківки, Ленінівки, Синявки, Феськівки. Ведучі свята розповідали (на жаль, дуже коротко) про історію населених пунктів, його традиції, людей.
Багаточисельною була делегація Стольненської територіальної громади - чи не найбагатшою на історичні події. Старожили села пам'ятають графа Мусіна-Пушкіна, усі стольненці гордяться Героєм Соціалістичної Праці П.І.Шишигою. Це село свого часу відвідали делегації Чехословаччини, Англії, Італії, Португалії, Мозамбіку, студенти з країн Африки, Азії і Латинської Америки. У селі функціонують школа, дитсадок, лікарня, Будинок культури, бібліотека, музей. А ТОВ "Праця" - одне з кращих господарств району. Тривалий час його очолював заслужений працівник сільського господарства України, кандидат економічних наук П.Ф.Киценко, який зараз є головою райдержадміністрації. Його справу продовжує на належному рівні дружина Валентина Миколаївна.
На жаль, хід делегацій територіальних громад Блистови, Локнистого, Березни бажав би бути кращим - чисельнішим, з участю керівників, установ цих населених пунктів і належно оформленим. Неавторитетні, виходить, керівники названих територіальних громад. А делегацію Волосків-ців виручили сусіди-стольненці - пройшли разом з ними. Чому таке велике село, де майже тисяча жителів, не змогло представити гідних людей на районному святі?

Квіти - ветеранам

Відбувся конкурсний хід дитячих колективів району на приз "Королеви квітів". Присутні щиро аплодували маленьким вихованцям міських дитячих садків, які виступили у ролях ромашок, барвінку, інших квітів нашого краю. Вони співали, танцювали. Вручили найкращі букети квітів ветеранам Великої Вітчизняної та гостям свята.
З роллю "Королеви квітів" успішно справилася медсестра менського міжрайонного відділення судово-медичної експертизи Ніна Довгопола, активна учасниця художньої самодіяльності. Вона і вручила пам'ятні сувеніри переможцям квіткового конкурсу.

Вітали ювілярів, молодят

На стадіоні було влаштовано виставку робіт народних умільців району. І не тільки їх. Витвори умілих рук представили вихованці районного центру дитячої та юнацької творчості, станції юних техніків. Можна було не тільки помилуватися вишивками, плетінням, виробами з дерева, а деякі з них навіть і придбати за помірну ціну. Так, купити свої вишивки пропонувала Марія Гливчак з Кукович.
Бажаючі дивилися і слухали виступи самодіяльних аматорів району. Концертні програми показали народні аматорські колективи Мени, Березни, Макошине, а також учасники художньої самодіяльності Слобідки, Стольного, Кукович, Феськівки та інші.
На святі вшанували, окрім ветеранів Великої Вітчизняної, молодят, котрі стали на весільний рушник - Олега та Аллу Колотків. Квіти і подарунок отримало і подружжя Полтораків - Петро Миколайович і Ніна Михайлівна, котрі у парі прожили півсотню літ.
Теплі слова на святі були сказані на адресу ветеранів праці, трудових династій, кращих людей міста, району - В.П.Малєя, Л.О.Макухи, О.А.Лисиці, Л.М.Євус, В.Д.Кириченко та інших. Учасників виставки робіт народних умільців було нагороджено пам'ятними подарунками.

Обід для ветеранів і змагання

Для ветеранів Великої Вітчизняної війни було влаштовано святковий обід з солдатською кашею і фронтовими ста грамами. Теплі слова з побажаннями здоров'я і довголіття до ветеранів за святковим столом мовили голова райдержадміністрації П.Ф.Киценко, народний депутат України О.В.Петров. Лунали пісні воєнних літ, ветерани згадували свою молодість, пом'янули полеглих у боях побратимів.
Були влаштовані змагання з міні-футболу на кубок міста. Свою вправність показали картингісти, а молодь взяла участь у шоу-програмі "Караоке".
У кінотеатрі імені Б.Хмельницького демонструвався кінофільм, а в районному Будинку культури артисти Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка показали виставу "Не тільки про любов".
Вечірньої пори на центральній площі міста відбулися народні гуляння, виступи музичних груп, святкова дискотека. А о 21-й годині різнобарв'ям спалахнув фейєрверк.

Святкувала вся Менщина

Мітинги-реквієми відбулися в усіх великих населених пунктах району. До обелісків, пам'ятників полеглим у роки Великої Вітчизняної було покладено квіти, вінки і гірлянди. Ветеранів війни вітали керівники населених пунктів, школярі. Відбулись концертні програми, святкові дискотеки, народні гуляння. Наприклад, у Синявці до п'яти могил невідомих солдат і дев'яти - невідомих бійців було покладено вінки та квіти, до обеліска Слави - гірлянда. На мітингу-реквіємі виступили учасник війни Ф.Ф.Гриценко, голова ради ветеранів м. Ростова М.П.Мелащенко, який ще й прочитав власні вірші про страшне лихоліття. Відбувся конкурс-концерт "Грай, гармошко". Для вдів, ветеранів Великої Вітчизняної, дякуючи сприянню і матеріальній допомозі ТОВ "Вагро", комунального підприємства, фермера В.Ф.Сіроокого, приватних підприємців Г.М.Ткаченко та О.Г. Осауленка було влаштовано "вогник".
Святковий салют був в усіх населених пунктах Менщини.

Підтримали, допомогли

Урочисті заходи з нагоди 60-річчя визволення Менщини від німецько-фашистських загарбників та 80-річчя утворення Менського району стали можливими завдяки матеріальній підтримці підприємств, установ та організацій міста, а також деяким приватним підприємцям. Так, з розумінням поставилися до проведення свят А.М. Попович, М.О.Довгий, О.С.Чубик, керівники хлібоприймального підприємства, ЗАТ "Менське ШРБУ-82", ТОВ "Мена-фрут", ВАТ "Нямуно банга - Мена", ВАТ "Менське племпідприємство", МПК "Придеснянський", ск "Авангард", ЗАТ "Сівер", ТОВ "ПМК", кп "Райагробуд", райспоживспілки, фірми "Сінай", Менського споживчого товариства, фірми "ЛЕК-ВІЛ", ТОВ "Нептун", ТОВ "ІАС ЛТД", ПАВП "Мена", ГНС, коопзаготпрому, райвузла зв'язку, відділення Ощадбанку та ін.
Голова райдержадміністрації П.Ф.Киценко виніс подяки та нагородив почесними грамотами членів оргкомітету по проведенню свята і тих осіб, які зробили найвагоміший внесок, найбільше відзначилися.

Р.МИХАЙЛЕНКО.

Фото І.ШУЛЬГИ.