ДО ВИЗНАЧНИХ ДАТ

Бібліотеки Менщини до 80-річчя утворення району і 60-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників провели ряд масових заходів.

Були зустрічі ветеранів Великої Вітчизняної війни з юними і літніми читачами бібліотек. Організовувались літературні вечори, тематичні огляди літератури. У центральній районній бібліотеці, приміром, організовані книжкові виставки: до 80-річчя утворення району - "Для мене ти і совість, і душа, о, рідний краю, Менщино моя", а до 60-х роковин визволення - "Чернігівський край нескорених", повідомила директор централізованої бібліотечної системи Р.Б.Фесюн. А у Менському краєзнавчому музеї відбулася зустріч дев'ятикласників гімназії з ветеранами війни М.С.Хижняком та Д.С.Міщенком. Вони поділилися спогадами про свою бойову юність.ОСТАПІВКА УСМІХНУЛАСЯ

вустами новонародженої дівчинки.

Молоде подружжя Олександр та Валентина Обушні принесли радість в оселю мами породіллі Тетяни Василівни Михайленко. А з ними радіє все село, адже в Остапівці не народжувалися дітки більше десяти років, розповіла секретар Макошинської селищної ради І.І.Тимошенко. До речі, в Остапівці населення трохи менше півтори сотні чоловік.ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Комунальне господарство Синявської сільської ради за вісім місяців нинішнього року надало послуг населенню на суму 5,5 тисячі гривень.

Це - оранка городів, розпилювання лісоматеріалу, ритуальні послуги, обмолот зернових культур. До речі, збіжжя обмолочено на 320 присадибних ділянках жителів села. А ще дві комунгоспівські "Ниви" допомогли і приватному підприємцю Н.О.Довгій та фірмі "Вагро" упоратись із хлібними ланами, повідомив сільський голова В.Л.Антоненко.ЗНАЙ НАШИХ!

Минулої середи працівники фармацевтичної галузі з усієї області з'їхались у Чернігів на урочисте зібрання, приурочене їх професійному святу.

Були нагороджені кращі фармацевти та провізори, аптечні заклади області. Серед них - і наші земляки. Зокрема, почесні відзнаки отримали завідувач Березнянською аптекою Н.П.Косенко та приватний підприємець Л.В.Литвак, була також відзначена робота ЗАТ "Менська районна аптека ім. В.І.Смирнова" та директора ТОВ фармацевтичної фірми "ЛЕК-ВІЛ" з Чернігова (аптечний пункт та кіоск від цієї фірми працюють і в Мені).ДОСІВАЮТЬ І КОПАЮТЬ КАРТОПЛЮ

Станом на 17 вересня у сільгосппідприємствах району посіяно озимих зернових загалом на 5,5 тис. га (70 відсотків із 7,8 тис. га запланованих).

Найбільше посіяли ЗАТ "Корпорація "Інтерагросистема" (1000 га), СТОВ "Укрзернопром - Полісся" (800 га), ТОВ "Березнянський" (530 га), ТОВ "Праця" (510 га), ск "Куковицький" (472 га). Є надія, що до суботи посівна буде завершена у повному обсязі, тож оптимальні строки будуть дотримані. Крім того, повним ходом господарники копають картоплю, до четверга вже зібрали бульби на 21 відсотку площ, накопано загалом 4400 тонн, середня врожайність - 186 ц/га (у минулому році було 100 ц/га). До речі, Менщина вирощує третину усієї картоплі на Чернігівщині: у нас - 1143 га, по області в цілому - 4 тис. га.